Reklama

BIM Day 2012

31.5.2012

V úterý 12. června 2012 se od 9 do 19 hodin koná v prostorách Fakulta architektury ČVUT v Praze, Thákurova 9, Praha 6,  konference s mezinárodní účastí BIM DAY 2012.
BIM Day 2012 je první letošní konference pořádaná občanským sdružením Odborná rada pro BIM. Jaký bude vývoj zavádění BIM v podmínkách ČR? Kdy se BIM prosadí v architektonické a projekční praxi? Jaké konkrétní výhody to jednotlivým účastníkům návrhového a realizačního procesu přinese? Jak ovlivní BIM smluvní vztahy a autorská práva? Kdy a jak se BIM projeví na legislativní úrovni? Jak BIM efektivně zavést do praxe? Na úvod jen několik z mnoha otázek, které v souvislosti s procesem BIM patrně vyvstanou na mysli nejednomu z účastníků konference BIM Day 2012.
BIM (Building Information Modeling) je informační model budovy – koordinovaný soubor procesů, jež dává přidanou hodnotu při vytváření, řízení a sdílení informací o stavbě po celou dobu jejího životního cyklu.O ČEM?
Konference je zaměřena na budoucnost stavebnictví! Stavebnictví je z podstaty dosavadní spolupráce účastníků výstavby poměrně konzervativní oproti jiným odvětvím průmyslu. Cílem konference je představit Informační model budovy jako proces, který zásadním způsobem ovlivní zaběhnutý způsob spolupráce. Změní role, odpovědnosti, přístup k výuce i celoživotnímu vzdělávání, všech, kteří se pohybují ve stavebnictví.

PROČ?
Proč se zúčastnit? Protože BIM není budoucnost, ale BIM je současnost. Vzhledem k šíři problematiky, kdy je BIM proces potřeba vnímat jako nový způsob spolupráce všech aktérů stavebního procesu, je potřeba, aby všichni účastníci měli základní znalosti a přehled o možnostech využití BIM procesu ve všech etapách životního cyklu budov.

PRO KOHO?
Kdo by se měl zúčastnit? Všichni, kteří mají co do činění s budovami ve všech etapách - od projektování, výstavby přes její správu - architekti, inženýři, statici, technologové, rozpočtáři, stavbaři, konzultanti, technici, dodavatelé řešení, správci budov, facility manažeři, nájemci, vlastníci budov, developeři.

Není žádným tajemstvím, že od roku 2016 budou muset být veškeré veřejné zakázky ve Velké Británii zpracovávány procesem BIM? Britská vláda ve své strategii zefektivnění stavebnictví vymezila čtyřleté období (2012-2015), během kterého by se BIM proces měl stát standardním pracovním postupem v projektování i dalších navazujících činnostech jako je řízení ve stavebnictví či následná správa nemovitostí. Jedním z hlavních řečníků červnové konference BIM Day 2012 v Praze proto bude ředitel pro inovace v projektování z britského institutu National Building Specification (NBS). Stephen Hamil se podělí o své zkušenosti s implementací metodiky BIM do veřejných zakázek ve Velké Británii. NBS je součástí společnosti RIBA Enterprises, která je vlastněna Královským institutem britských architektů (Royal Institute of British Architects - RIBA).
 
Témata konference
● BIM jako proces z různých úhlů pohledu – legislativa, standardy, normy, architektura, projektování (statika, TZB), projektový management, realizace staveb, správa a údržba budov, výuka BIM, BIM management, datová výměna, digitální knihovny stavebních prvků
● BIM z pohledu všech účastníků stavebního procesu
● BIM vs. normy, standardy a legislativa
● BIM vs. integrované projektování
● BIM vs. stavební proces
● BIM vs. správa a údržba budov
 
Konference má za cíl představit BIM proces jako užitečný, moderní a efektivní způsob projektování a správy budov a majektu a způsob práce s informacemi o budově během celého jejího životního cyklu.

Hlavním přednášejícím konference bude Stephen Hamil, ředitel pro inovace v projektování RIBA Enterprises, který bude hovořit na téma BIM v praxi ve Velké Británii.
 
Podrobné informace a přihlášku najdete na webu www.BIMday.cz.
podle podkladů pořadatele

 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

pro autora článku Jitka 1.6.2012 07:24

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Odvodnění pozemku

MODERNÍ BYT

Hotel Cala Cuncheddi na severu Sardinie

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál