Reklama

Festival reSITE

11.5.2012

Praha, 21. – 27.května 2012
reSITE je platforma pro hledání cest ke zkvalitnění veřejného prostoru. Festival reSITE poukáže na možnosti současného modelu navrhování měst formou spolupráce při zlepšování života ve městech.


Festival bude hledat a nabízet cesty zlepšení veřejného prostoru


(ČTK) - Nové cesty ke zkvalitnění veřejného prostoru a městského života bude v Praze hledat festival reSITE. Sejdou se na něm mezi 21. a 27. květnem architekti, zástupci samosprávy, investoři a program bude z velké části přístupný i veřejnosti. Hlavní událostí bude mezinárodní konference zaměřená na výměnu zkušeností zahraničních i domácích odborníků s rozvojem veřejných nábřeží.

Festival má záštitu města Prahy a velvyslanectví USA, na organizaci se podílí vysoká škola architektury ARCHIP a Nadace Partnerství. Ředitelem a iniciátorem festivalu je americký architekt Martin Barry, který od loňského srpna působí na pražské ČVUT a který dnes program festivalu představil novinářům.

V rámci festivalu se bude konat sympozium Culburb věnované širšímu projektu zaměřenému na rozvoj komunitního života na předměstích. Konference reSITE se uskuteční 24. a 25. května ve Veletržním paláci. Mezi jejími hosty jsou dánský urbanista Jan Gehl, který spolupracoval na koncepcích rozvoje s řadou měst v Evropě, Severní Americe a Asii. Na festivalu promluví i Craig Dykers z norské architektonické kanceláře Snohetta, který je zodpovědný za renovaci newyorského náměstí Times Square.

Veřejnost se o festivalu dozví především prostřednictvím nafukovacího pavilonu, který by měl vyrůst na piazzettě Národního divadla. Organizátoři shánějí přes stránku www.kickstarter.com peníze na úhradu jeho provozu. Kampaň končí 14. května a je potřeba do konečných 6000 dolarů získat ještě 600 dolarů (asi 12.000 Kč).

V pavilonu by se kromě besed a workshopů měla konat výstava nejlepších prací z mezinárodní soutěže, kterou vyhlásil festival se školou ARCHIP a která hledá náměty na proměnu vltavského nábřeží v Praze. Podle pořadatelů se přihlásily stovky ateliérů.

Na festivalu bude mít premiéru film Urbanized Garyho Hustwita, který rozebírá urbanistické projekty ve 12 městech z celé Evropy.

Program festivalu je na stránce www.resite.cz.

Související články:


 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Jak zařídit střední obývací pokoj

MODERNÍ BYT

Svítidla, která jsou tvůrci intimní atmosféry

MŮJ DŮM

Pěny s univerzálním ventilem

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál