Reklama

Liberty Building - bývalá továrna ETA v Praze-Vršovicích se promění na nové byty

7.3.2012

Praha 4. března (ČTK) - Prvorepubliková kancelářská budova bývalé elektrotechnické továrny ETA na pomezí pražských Vršovic a Nuslí se má proměnit na nové byty. Přestavbu plánuje developerská společnost Geosan Development ze stavební skupiny Geosan. Spolu s výstavbou zcela nové bytové budovy sousedící s někdejší továrnou má vzniknout 154 nových bytů. Výši investice Geosan nesdělil. (stavbaweb: Architekt projektu je rovněž utajen, vizualizace na: http://www.libertybuilding.cz/cz/vizualizace/)


"Očekávané zahájení výstavby je v létě tohoto roku," řekla ČTK vedoucí prodeje a marketingu Geosanu Development Lada Kuncová. Kolaudaci první etapy odhaduje stavitel na jaro 2014. V první fázi vznikne novostavba se 114 byty, druhá část výstavby se bude týkat přestavby bývalé tovární budovy, v níž vznikne dalších 40 bytů.

Geosan není jediný, kdo chce nebo chtěl v oblasti Vršovic a Nuslí stavět. Společnost Crestyl připravuje ve Vršovicích mezi sídlem ministerstva životního prostředí a podnikem KOH-I-NOOR stavbu 266 nových bytů. Developer Central Group v roce 2008 plánoval, že bývalou mlékárnu v Nuslích přestaví na byty, o rok později ale od záměru ustoupil.
Geosan Group patří mezi přední tuzemské stavební firmy. V roce 2010 společnost zvýšila čistý zisk o dvě procenta na 90,5 milionu korun. Tržby se ale propadly o 39 procent na 3,1 miliardy korun. Výsledky za rok 2011 společnost dosud nezveřejnila.
Loni se v Praze podle statistik developerské firmy Trigema prodalo 3791 nových bytů, což byl meziročně o deset procent lepší výsledek. Trigema ale v nedávné zprávě uvedla, že v hlavním městě nadále trvá výrazný převis nabídky nad poptávkou.

Doplněno Stavbaweb:

Další informace poskytnuté developerem naleznete na stránkách projektu:
www.libertybuilding.cz

Liberty building (zdroj: libertybuilding.cz)
 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

industriální místo bez zeleně Pavel 30.5.2012 20:13

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Japonské umění miniaturizace stromů

MODERNÍ BYT

Nolte: kuchyň, která vyjadřuje individualitu

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál