Reklama

Nová rozhledna v Kopřivnici

19.7.2012

Třináctimetrová dřevěná věž se třemi vyhlídkovými plošinami, jejíž montáž právě v těchto dnech probíhá, nahradí zchátralou Bezručovu vyhlídku na Brdech.

Nová rozhledna v Kopřivnici. Stavbou byla pověřena stavební firma Stavitelství Daniel Stryk, s. r. o., která zahájila stavební práce v polovině června.
Kopřivnice (Novojičínsko) - (ČTK) -
Nová rozhledna vzniká v těchto dnech na vrchu Brdy u Kopřivnice na Novojičínsku. Bude vysoká 13 metrů a lidé se z ní budou moci rozhlédnout už začátkem srpna. ČTK o tom informovala kopřivnická mluvčí Lucie Petříčková.
Původní, zchátralá Bezručova vyhlídka.
Rozhledna vzniká na místě zchátralé Bezručovy vyhlídky, která musela být stržena. "Náklady na stavbu budou něco přes jeden milion korun. Kopřivnici se podařilo získat více než osmisettisícovou dotaci z Programu rozvoje venkova, spoluúčast města by měla být něco přes 200.000," řekla Petříčková.

Rozhledna bude dřevěná a budou na ní tři vyhlídkové plošiny. Vyhlídka bude volně přístupná. Otevřená bude pravděpodobně celoročně, provozní řád město zpracovává.

Mluvčí uvedla, že stavba je součástí projektu Příměstský les Šostýn. Kromě rozhledny už vznikly dva dřevěné přístřešky: na Janíkově sedle a u rybníka pod zříceninou hradu Šostýn. "Od hradu je to k nové rozhledně asi 15 minut, takže obojí lze navštívit během krásné procházky. Už o víkendu na kopec chodila spousta lidí, kteří se přišli podívat, co se tam staví," řekla Petříčková.

zdroj obr.: Město Kopřivnice
 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

... Jakub 20.7.2012 13:27

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Prosklená vila otevřena světlu a budoucnosti

MODERNÍ BYT

Malé spotřebiče jako neocenitelní pomocníci

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál