Reklama

SportMost – Sportovní lávka propojí oddychové zóny příhraničních Těšínů

1.6.2012

Sportovní lávka se stane komunikačním uzlem v rekreačně sportovních oblastech měst Českého Těšína a Cieszyna. Šest metrů široká a 96 metrů dlouhá lávka se smíšeným provozem pro pěší a cyklisty propojí stávající české a polské nábřeží, parky, aleje, sportoviště, kemping Olza a především umožní komunikační propojení cyklotras (okruh oběma Těšíny). Projekt Sportmost –Sportovní lávka je stejně jako projekt Sportpark – Sportovní sady součástí pilotního projektu Těš se Těšínem – Zahrada dvou břehů. Autorem projektu lávky je Ateliér SHP (doplněno Stavbaweb).

Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji) Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji)
Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji)
Sportovní lávka propojí oddychové zóny příhraničních Těšínů

Český Těšín (Karvinsko) 31. května (ČTK) - Nová lávka pro pěší a cyklisty propojila dva příhraniční Těšíny rozdělené řekou Olší - Český Těšín na Karvinsku a sousední polský Těšín. Slavnostně zprovozněna bude Sportovní lávka příští středu. Její vybudování stálo zhruba 45 milionů korun. ČTK to dnes řekla mluvčí českotěšínské radnice Dorota Havlíková.

Šest metrů široká a téměř 100 metrů dlouhá lávka propojila české a polské nábřeží, parky, aleje i sportoviště. Umožnila také napojení cyklotras na obou stranách hranice. "Díky nové lávce vznikl propojením české i polské části zajímavý ovál pro cyklistiku a bruslení v délce zhruba tří kilometrů. Navíc jej využijeme i pro pořádání Fortuna běhu, který se už zapsal do kalendáře významných mezinárodních běžeckých akcí," uvedla Havlíková.
Sportovní lávka Těšín – (zdroj foto - Stavby v Moravskoslezském kraji)
Lávka překlenula řeku Olzu, sousední potůček a malý ostrov před parkem Adama Sikory. "Propojila velmi atraktivní zelené plochy po obou stranách hranice, které rovněž prošly komplexní revitalizaci. Parky budou slavnostně otevřeny na konci léta," podotkla Havlíková.

Park Adama Sikory má kompletně obměněnu zeleň, stezky i mobiliář nebo taneční altán. Zmizelo z něj torzo betonového amfiteátru a pro rodiny s dětmi naopak přibyl dětský koutek a hřiště pro míčové hry. Původní zarostlá vodní plocha se proměnila v jezírko s ostrůvkem.

"Nově vznikající Park Sportowy na polské straně hranice zahrnuje plochu od hraničního přechodu až po kemp s lodičkami a nabídne místo pro cyklistiku a bruslení, ale také plochu pro pořádání pikniků, hřiště, parčík partnerských měst s mozaikou znázorňující mapu Evropy. Malá vodní nádrž s lodičkami a kemp Olza také prošly významnou proměnou,"
uvedla Havlíková.

Výstavba Sportovní lávky je součástí rozsáhlého a dlouhodobého projektu Těš se Těšínem - Zahrada dvou břehů, na němž spolupracují obě města, která vznikla umělým rozdělením jednotného města Těšína v roce 1920. Cílem projektu je s pomocí evropských peněz proměnit příhraniční části obou Těšínů v místo pro relaxaci a aktivní oddych.Na české straně volejbalové hřiště, tenisové kurty, atrakce pro děti, dřevěný altán, cyklistické stezky a jezírko s romantickým zákoutím. A na polské straně kemp s lodičkami, trasy pro in-line bruslení a cyklistiku, hřiště a parčík pro pořádání pikniků. To jsou dvě oddechové zóny, které v Českém Těšíně spojuje nový "sportmost" (zdroj: Stavby v Moravskoslezském kraji)
 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Na papíru to vypadá krásně, Jitka 5.6.2012 08:13
Re: Na papíru to vypadá krásně, cuba 12.6.2012 11:30
Re: Re: Na papíru to vypadá krásně, Jitka 14.6.2012 07:29

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Japonské umění miniaturizace stromů

MODERNÍ BYT

Nolte: kuchyň, která vyjadřuje individualitu

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál