Reklama

Zvýšení ceny Trojského mostu vysvětluje primátor chybou projektu

26.4.2012

"V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor.

Praha 25. dubna (ČTK) - Zvýšení ceny nového Trojského mostu z půl miliardy korun na zhruba 1,1 miliardy způsobila hlavně chyba v projektu, která stavbu prodražila, řekl dnes novinářům přímo na stavbě mostu pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Konečné výsledky kontroly výdajů na stavbu bude mít magistrát do konce dubna. Okolnosti zvýšení ceny mostu šetřila také protikorupční policie.

"V tuto chvíli už víme, že stavba, jak byla nakreslená a spočítána, obsahovala projektovou chybu. Aby se tedy stavba mohla realizovat, tak to vyžadovalo daleko větší materiálovou zátěž," uvedl primátor. Výrazně se podle Svobody zvýšil například objem užité oceli či betonu. "Jak byla cena spočítána na začátku, to byla cena, která byla nereálná," dodal Svoboda.

Magistrát se současně s firmou Metrostav, která most staví, dohodl, že další zvýšení ceny už nebude. Praha přechodně Metrostavu kvůli vyšší ceně mostu dokonce pozastavila proplácení faktur. "Nyní už faktury opět proplácíme," dodal Svoboda.

Most, který pro auta i tramvaje propojí Holešovice a Troju, se buduje v souvislosti s tunelovým komplexem Blanka. Vedení města loni v říjnu oznámilo, že město za celou stavbu zaplatí minimálně 36 miliard. Proti původním plánům tak bude tunel Blanka dražší nejméně o osm miliard Kč.

Komplex se má podle aktuálně platného termínu motoristům otevřít nejpozději na jaře 2014. Původní termín dostavby byl podzim 2011.

Související články:

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Omluva Jiří Kalvach 28.4.2012 19:01
Vyšší škola politické nezralosti Jiří Kalvach 28.4.2012 18:58
Tunel Blanka nebo "černá díra"? Jiří Kalvach 28.4.2012 18:49
Blbost Tomáš Marný 26.4.2012 15:15

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Odvodnění pozemku

MODERNÍ BYT

Hotel Cala Cuncheddi na severu Sardinie

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál