Reklama

Spielberk Office Centrum - kancelářská věž a hotel

25.10.2010

Projekt: Ben Hoek a Václav Hlaváček, Studio Acht Architects, Rotterdam – Praha
Spielberk Office Centre je kancelářský komplex postavený a provozovaný Nizozemskou firmou CTP. Nachází se mezi řekou Svratkou a další obchodní a komerční zástavbou (Hornbach, M-Palác). Tvoří jej čtyři samostatné menší budovy (tzv. Villa) a tři větší propojené budovy (IQ building). Součástí centra jsou banky (Komerční, GE a ČSOB), restaurace, obchody a kavárna. Prostor mezi budovami vyplňují dvě jezera ve starém holandském stylu. První část byla uvedena do provozu v roce 2006.
Autory Spielberg Office Centra jsou Petr Hrůša, Petr Pelčák (spoluautoři: Tomáš Rusín, Ivan Wahla, Ben Hoek, Václav Hlaváček).Developer znovu začal s výstavbou nejvyšší budovy v Brně
Brno 24. října (ČTK) - Developer CTP Invest obnovil svoje plány výstavby administrativní budovy v areálu Spielberk Office Centre. Má být s 85 metry nejvyšší v Brně. Firma chce v areálu, kde nabízí kancelářské prostory, rozšířit svoje služby i o hotel a konferenční sály. Stavba již byla zahájena, její dokončení je plánováno na první polovinu roku 2012. ČTK to řekl Jiří Kostečka ze společnosti CTP Invest.

Výšková budova v areálu Spielberk Office Centre měla být původně dokončena už v roce 2008. Stavba však byla zastavena. Hlavní dominantou lokality poblíž centra města je stále šedesátimetrový M palác.

CTP Invest v areálu Spielberk Office Centre nabízí firmám kancelářské prostory od roku 2005. Firmě se daří i přesto, že je na trhu silná konkurence. "Co se týče kancelářských prostor je v Brně přebytek nabídky nad poptávkou," uvedl Kostečka.

Firma v první fázi výstavby kancelářských budov získala 20.000 metrů čtverečních kancelářské plochy. V následujících letech následovali další stavby, kterými ve druhé fázi přibylo dalších 40.000 metrů čtverečních.

"S příchodem ekonomické recese jsme se rozhodli nejdříve obsadit stávající prostory. Nyní jsme se dostali na devadesátiprocentní obsazenost, což je pro nás tím správným impulsem pro dokončení třetí fáze," uvedl Kostečka.

Tou je právě Office Tower. Budova má nabídnout administrativní zázemí jak pro nové investory, tak stávajícím klientům možnost růstu. Pronajímatelná plocha jednoho patra administrativní budovy je asi 830 metrů čtverečních.

Ve Spielberk Office Centre působí již dnes řada významných firem jako Lufthansa, Computer Press a další. Letos si prostory pronajaly i AVG Grisoft nebo společnost Miele. Ve Spielberk Office Centre nyní pracuje více než 3000 lidí.

Firma v Brně a okolí provozuje čtyři CTParky. Nedávno s městem Brnem podepsala smlouvu o prodeji posledních volných pozemků o rozloze 420.000 metrů čtverečních v průmyslové zóně Černovická terasa. Město tak získá 654 milionů korun. V průměru cena činí zhruba 1560 korun za metr čtvereční. Firma zde během příštích pěti let plánuje stavbu až 20 nových nemovitostí. Celkové náklady přesáhnou 120 milionů eur (téměř tři miliardy korun). Příjmy CTP Invest z nájmů v roce 2009 byly na úrovni 86 milionů eur (2,1 mld. korun). Letos se mají zvýšit na 96 milionů eur (2,4 mld. korun).


Doplněno Stavbaweb:


Spielberk Office Centrum - kancelářská věž a hotel
Součástí rozsáhlého komplexu kancelářských budov je i hotel (objekt A) a kancelářská věž (objekt B), která se stane nejvyšší budovou v Brně. Objekt A výšky 52,95 m je tvořen 18 podlažími, objekt B výšky 82,05 m je tvořen 25 podlažími. U obou objektů jsou tři podzemní podlaží, která budou sloužit jako garáže.
Posouzení projektového řešení obou staveb a zpracování nezávislého statického a dynamického výpočtu:
SHP
(Zdroj:
SHP)
 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Hyundai i20: výhodnější, než kdy před tím

MODERNÍ BYT

xxx

MŮJ DŮM

20 let Haas v České republice

IMATERIÁLY

Počet zakázek pro projektanty vypsaných veřejnými investory stoupá

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2014

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál