Reklama

Kolínská radnice získala do svého majetku Masarykův most

8.6.2011

Kolín 7. června (ČTK) - Kolín převzal do svého majetku Masarykův most přes Labe. Radnice se tomu v minulosti bránila, protože se obávala zvýšených nákladů. Podle výnosu ministerstva dopravy i krajského úřadu ale město nakonec stavbu muselo od Středočeského kraje převzít, řekl ČTK starosta Vít Rakušan (Změna pro Kolín).

Kolín byl podle starosty za dosavadní postoj kritizován, údajně se pohyboval na hraně zákona a hrozily mu sankce. "Je to náprava nějakého stavu, který neodpovídal legislativě. Ale že bychom z toho měli radost, to nemáme," poznamenal Rakušan.

Železobetonový most z dílny architekta Františka Roitha překlenul Labe v roce 1927. Jeho zvláštností je vodní elektrárna zabudovaná uprostřed mostního tělesa. Stavba byla za druhé světové války zasažena leteckými pumami, jejichž stopy lze na mostě najít dodnes. V 90. letech prošla celkovou rekonstrukcí.

"Ten most nepadá, průběžně se udržoval, ale samozřejmě nějaké náklady s tím spojené budou. Město se tomu bránilo do té doby, dokud se tomu šlo bránit," shrnul starosta.

K hitorii a konstrukci mostu zde

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Jak zařídit střední obývací pokoj

MODERNÍ BYT

Přineste si na schůzku barevnou židli

MŮJ DŮM

Pěny s univerzálním ventilem

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál