Reklama

Nová lávka zpříjemní pohyb po BB centru

21.9.2007

Lávka pro pěší
Místo: BB Centrum, Praha 4-Michle
Investor: Passerinvest Group
Autor: Aulík Fišer Architekti
Datum dokončení: srpen 2007

Administrativní komplex BB Centrum, obklopující z obou stran Vyskočilovu ulici, se opět rozrostl. Dalším přírůstkem však není budova, ale pěší lávka, která zpříjemní pohyb po BB Centru nejen jeho nájemcům, ale i lidem z okolí. Ti tak již nemusejí při přechodu Vyskočilovy ulice chodit na frekventované světelné křižovatky, ale mohou si jejím prostřednictvím zkrátit cestu nejen na autobus, ale i do nákupní pasáže či wellness a fitness klubu v budově Brumlovka.

Výstavba lávky trvala od dubna do srpna 2007 – celkem čtyři měsíce. Čas potřebný k přípravě projektu byl samozřejmě mnohem delší. Za projektem lávky stojí architektonické studio Aulík Fišer Architekti (dříve Studio A), dodavatelskou firmou byla společnost Albet Metal a supervizorem firma Mauring.
Samotná lávka byla doplněna do projektu v průběhu výstavby okolních objektů BB Centra. „Počítali jsme však od začátku s tím, že vznikne. Projektovala se dodatečně, čekali jsme na stavební povolení a na výběr dodavatele,“ říká Ing. Jaroslav Spozdil, vedoucí projektového oddělení společnosti Passerinvest Group. Vybudování lávky si vyžádalo náklady v celkové hodnotě cca 15 milionů korun.
Lávka je důkazem moderních trendů ve stavitelství, kombinuje ocelovou konstrukci s přírodními materiály. „Zajímavostí lávky přes Vyskočilovu ulici je její podlaha, která je tvořena z afrického dřeva. Šeď oceli je tak vhodně doplněna přírodním materiálem světle hnědé barvy. Ocelová konstrukce je obložena tahokovem neboli síťovinou,“ doplňuje Jaroslav Spozdil.
Lávka má kromě účelu praktického také účel informační a reklamní. Nepřehlédnutelné jsou digitální hodiny, na nichž se v několikavteřinových intervalech střídá informace o čase, teplotě a datu.

Zdroj: BB Centrum, Passerinvest, 3. 9. 2007

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Lakýrníkem v domácí dílně

MODERNÍ BYT

Posuňte se, prosím! Třeba i s pohovkou

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál