Reklama

Přerov se pustil do hledání nové podoby lávky U Tenisu

13.2.2012

Přerov 10. února (ČTK) - Přerovská radnice se pustila do hledání definitivní podoby nové lávky U Tenisu. Radní vyhlásili výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace. Jde o první zásadní krok, který by měl přinést obyvatelům města lepší propojení s oblastí vyhledávaných lagun. Dosavadní most přes Bečvu v tomto místě poškodily minulé povodně, lávka je prohnutá. Budoucí most, který ji nahradí, by měl být naopak vyklenutý tak, aby ho neohrožoval zvýšený průtok řeky.

"Po povodních v roce 2010 nám statici zjistili, že lávka není v dobrém stavu, a dali nám termín tři roky na výměnu mostu nebo na vybudování nového. Nejprve jsme loni oslovili firmy a veřejnost seznámili s návrhy. Termín budování se již blíží. Přichází proto první důležitý krok, kdy rada rozhodla o zpracování projektové dokumentace pro územní řízení a pro stavební povolení," řekl dnes ČTK mluvčí přerovské radnice Bohuslav Přidal.

Podle náměstka primátora Josefa Kulíška (ODS) musí nová lávka splnit požadované parametry kvůli hrozícím povodním. "Lávka musí být připravena na stoletou vodu plus 50 centimetrů. Půjde o stavbu s dvěma odlehčenými pilíři mimo koryto řeky," řekl novinářům Kulíšek. Má mít snímatelné zábradlí. Podotkl, že Povodí Moravy by preferovalo bezpilířový most. "Ten by byl však minimálně jednou tak drahý a navíc by lana a ukotvení zasahovala daleko ke kurtům," řekl náměstek. Dodal, že projektová dokumentace včetně stavebního povolení by měla být zpracována letos, stavět by se podle peněz mohlo již příští rok.

Lávka U Tenisu je pro místní důležitou spojnicí přes Bečvu. Spojuje jednu část města s rekreační oblastí, kde jsou laguny a park Michalov. "Pro město je důležitá," uvedl mluvčí radnice. Vybudování nové lávky u tenisových kurtů má přerovská koalice ve svém programovém prohlášení.

Už letos na jaře se ale Přerované dočkají nového Tyršova mostu. Do dlouho plánované stavby přes Bečvu se město pustilo v polovině roku 2010. I tento most nahradil lávku, která byla ve špatném stavu. Investice si vyžádá více než 116 milionů korun
Jedna z možných podob Lávky u Tenisu - autorem je firma Stránský, Hustý a partneři (zdroj: Přerov)
Související články:
Zakázku na projekt lávky v Přerově prošetří antimonopolní úřad 21.3.2011

Doplněno Stavbaweb:
Lávka u Tenisu
Radní Přerova již v loňském roce uspořádali soutěž na podobu lávky. Město oslovilo formou výzvy šest projekčních kanceláří. Radnici přišlo dvanáct návrhů na nové přemostění. Návrhy, jak by mohla lávka vypadat naleznete
zde. Postup přerovské radnice při zadávání veřejné zakázky na projekt nové lávky U Tenisu zpochybnila Česká komora architektů, které se nelíbilo, že město oslovilo formou výzvy šest projekčních kanceláří a na investici nejméně za 14 milionů korun nevypsalo architektonickou soutěž. Podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) ale město svým postupem neporušilo zákon. 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Lakýrníkem v domácí dílně

MODERNÍ BYT

Posuňte se, prosím! Třeba i s pohovkou

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál