Reklama

Petr Janda: (A)VOID

5.10.2011

Více informací o projektu, resp. místě konání pondělní akce Architekti na jedné lodi.

(A)VOID Gallery:


Projekt v sobě koncentruje funkční a programové řešení nově vznikající galerie (A)VOID oživující soustavu tří až pěti prostor vklenutých do opěrné zdi náplavky Vltavy pod Rašínovým nábřežím. Řešení reaguje na kontext místa a pracuje s minimálními výtvarnými prostředky ve prospěch očištění stávajících tvarů a souvislostí. Za použití principů window gallery kombinuje podstatu kamenné galerie s public artovou strategií. 

 

Využívá násobného účinku několika podobných prostor, který umožňuje zapojit do programu rytmus, ať už formou periferní souvislosti, uplatnění potenciálu série, nebo programového popření či ignorace vzájemných vazeb jednotlivých částí.

 

 

 

 

Samotné provedení je postaveno na vybourání kamenných stěn uzavírajících v současnosti prostor výklenků ze strany náplavky a jejich nahrazení zasklenými kruhovými výkladci, otvíravými v celé své ploše. V ostění doplněném do kruhového průřezu bude vložen jediný jednoduchý prvek okna/dveří/výkladce tvořený odvodovým kruhovým rámem a transparentní výplní. Tento prvek bude otvíravý v celé své ploše a to buď vertikálním, horizontálním nebo šikmým pootočením s excentrickými závěsy mimo hlavní osy kruhu, každá část galerie bude používat jiný způsob komunikace s okolím. Zasklení otvíravého prvku bude tvořeno akrylátovým sklem o tl. 60mm.

 

 

 

 

 

 

(A)VOID Floating Gallery:

Foto Petr Janda Foto Michal Šeba Foto Petr Janda Foto Michal Šeba Foto Michal Šeba

Rozvinutím projektu je plovoucí pavilón, řešený jako konverze kolesového parníku zapůjčeného Pražskou paroplavební společností. Náplní je dle zadání občanského sdružení Dvojka sobě (Ivo Slavík) galerie a kavárna se zázemím, případně doplněná o koncertní prostor– tedy jakýsi melting pot aktuální kultury navazující na program kamenné (A)VOID Gallery a další akce na vltavském nábřeží. Záměr pracuje s principem cyklického přeplášťování cca každé 2 roky na nové výtvarně a designově autonomní řešení. Pilotní návrh je stavěný jako dematerializovaný semiexteriér sestavený z materiálu poskytnutého partnerem projektu (ocelové pruty bez povrchové úpravy, recyklovatelné).


 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Japonské umění miniaturizace stromů

MODERNÍ BYT

Malé spotřebiče jako neocenitelní pomocníci

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál