Reklama

Přelouč začíná stavět novou radnici

16.3.2010

Navrhl ji architekt Milan Košař jako moderní prosklenou administrativní budovu.

Přelouč (Pardubicko) 15. března (ČTK) - Jen co se víc oteplí, začne Přelouč na Pardubicku se stavbou nové radnice. Stavební firma na pozemku nejprve zbourá staré garáže, následně lokalitu prozkoumají archeologové a poté začne samotná výstavba nové budovy pro 85 úředníků. ČTK to dnes řekl místostarosta Ivan Moravec.

"Demolice začne, až bude příhodné počasí. Tím, že jsme vypsali veřejnou soutěž, nám náklady klesly ze 100 milionů na 83 milionů korun," řekl místostarosta.

Nová radnice vyroste do dvou let poblíž náměstí. Navrhl ji architekt Milan Košař jako moderní prosklenou administrativní budovu. Radnici podle místostarosty město potřebuje.

"Polovina úředníků bydlí v pronajaté budově. Všichni se sestěhujeme na jedno místo. V uvolněných prostorách pak zřídíme muzeum. Máme hodně sbírek, ale není kde vystavovat,"
řekl Moravec.

Radnice celou stavbu zaplatí z rozpočtu. Vzhledem k tomu, že stavební práce potrvají dva roky, může město výdaje rozložit. Část peněz získalo z prodeje bývalého vojenského areálu a čeká také na dlužné evropské dotace za jinou investiční akci.

"Chtěli jsme také prodat městské lesy, ale asi to nebudeme muset udělat, protože jsme očekávali vyšší cenu. Ovšem budeme muset omezit jiné investiční akce. S radnicí se počítalo dlouho a jednou se postavit musí," řekl místostarosta.

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Prosklená vila otevřena světlu a budoucnosti

MODERNÍ BYT

Moderní koupelna, která bude hýřit barvami

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál