Reklama

Realizace patrové nástavby pro Středisko sociální prevence v Olomouci komplexním systémem Lindab Construline

16.11.2011

Středisko sociální prevence Olomouc, příspěvková organizace: je zařízením poskytující sociální služby zaměřené na pomoc a podporu dětem, rodinám, manželským párům a dalším osobám, které se nacházejí v nepříznivé životní situaci. Architektonická kancelář Studio JKL byla v roce 2004 postavena před nelehký úkol. Vytvořit nástavbu celého podlaží Střediska sociální prevence, přičemž nebylo možno využít stávající střešní konstrukci objektu díky její nevyhovující pevnosti. Nutnost postupného odbourávání krovu s průběžnou výstavbou nové konstrukce – tedy zejména rychlost realizace – bylo jedním z nejdůležitějších kritérií při volbě systému LindabConstruline jako nosné stavební technologie.

Foto Lindab: Nové podlaží Střediska sociální prevence tvoří tenkostěnná konstrukce LindabConstruline, opláštěná odvětrávanou fasádou z bezúdržbové  falcované krytiny Lindab Seamline Foto Lindab: Nové podlaží Střediska sociální prevence tvoří tenkostěnná konstrukce LindabConstruline, opláštěná odvětrávanou fasádou z bezúdržbové  falcované krytiny Lindab Seamline
Nové podlaží Střediska sociální prevence tvoří tenkostěnná konstrukce LindabConstruline, opláštěná odvětrávanou fasádou z bezúdržbové falcované krytiny Lindab Seamline

Stavba: Středisko sociální prevence
Na Vozovce, Olomouc
Stavební firma:Vymětal, s.r.o., Litovel
Konstrukční systém: Lindab Construline
Dodavatel: Lindab, s.r.o.
Realizace: leden-květen 2011

Foto Lindab: Tenkostěnnou střešní konstrukci nástavby tvoří jednoduchá sedlová střecha se sklonem 5°, která byla vztyčována po částech souběžně s  odstraňováním původní střechy Foto Lindab: Vnitřní stěny nástavby tvoří desky Fermacell. Na opláštění stěn i na střechu byla použita švédská falcovaná krytina Lindab Seamline.
Tenkostěnnou střešní konstrukci nástavby tvoří jednoduchá sedlová střecha se sklonem 5°, která byla vztyčována po částech souběžně s odstraňováním původní střechy.

Vnitřní stěny nástavby tvoří desky Fermacell. Na opláštění stěn i na střechu byla použita švédská falcovaná krytina Lindab Seamline.

Nástavba byla koncipována jako jednoduchý kompaktní tvar se sedlovou střechou s minimálním sklonem 5°, pro zdůraznění nové konstrukce kompletně opláštěný plechovou fasádou i krytinou – vše falcovaná krytina LindabSeamline v barvě stříbrná metalíza.
Tenkostěnná ocelová konstrukce rostla postupně. Na zemi montážníci připravili jednotlivé stěnové rámy, které byly v okamžiku odstranění příslušné části krovu vyzdviženy na střechu a umístěny na věnec obvodového zdiva a ihned doplněny konstrukcí střechy s bedněním a fólií. Tento krok se opakoval několikrát, vždy v takových celcích, aby je bylo možno neprodleně zajistit proti dešti. Postupně bylo doplňováno opláštění deskami Fermacell na stěnách s následnou montáží roštu a bednění odvětrané fasády. Na závěr proběhly klempířské práce položení krytiny LindabSeamline na stěny a střechu s montáží bezpečnostních prvků LindabSafety (sněhové zábrany a lávky pro přístup ke komínům). Za zmínku stojí přizpůsobení formátu drážkové krytiny na stěnách šířkám oken, aby byla zajištěna co největší architektonická čistota pohledových stran fasády. Realizace proběhla v měsících leden až květen roku 2011 Stavební firmou Vymětal, s.r.o..

Foto Lindab: Tyčové bezpečnostní zábrany Lindab Safety Foto Lindab: Bezúdržbová falcová krytina Lindab Seamline s povrchovou úpravou HB Polyester v barvě stříbrná metalíza
Tyčové bezpečnostní zábrany Lindab Safety
 
Bezúdržbová falcová krytina Lindab Seamline s povrchovou úpravou HB Polyester v barvě stříbrná metalíza

PŘIDANÁ HODNOTA
Součástí dodávky je kompletní návrh systému a zajištění statického výpočtu a montážní dokumentace pro projektanta i montážní firmu. Samozřejmostí je i odborný dohled na průběh samotné montáže. Na konstrukci byly dodány ocelové pozinkované profily typu RY/SKY 150 se štěrbinami pro obvodové stěny, C/U4 120 na vnitřní nosné stěny a C200 na konstrukci krovu. Pro opláštění a zastřešení byly dodány předfalcované pásy LindabSeamline v barvě stříbrná metalíza s odvodněním LindabRainline ve stejné barevné i povrchové úpravě – HB Polyester se zárukou 30 let na nepoškození povrchu. Komplet byl doplněn sněhovými zábranami a lávkami se zábradlím LindabSafety.

Zdroj: Lindab
Autor: Ing. Petr Hynšt, specialista na lehké konstrukce

Foto: Pavel Matoušek

Více o službách a produktech firmy Lindab: www.lindabstrechy.cz; www.lindab.cz
 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Japonské umění miniaturizace stromů

MODERNÍ BYT

Malé spotřebiče jako neocenitelní pomocníci

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál