Reklama

Wamhouse: Restaurace Hot Paper

4.4.2012

Hlavním prvkem restaurace je motiv novin, který se objevuje jak v názvu, tak v interiéru ve formě tapet a „potrhaných“ stěn a na nábytku.

Návrh restaurace zahrnoval vytvoření interiéru, ale také názvu restaurace, loga a elevace, tedy komplexní image podniku. Hosté restaurace by měli být překvapeni jejím názvem Hot Paper, aniž by věděli, co mají očekávat – horké novinky nebo menu z horkých novin.Plocha jídelny restaurace má jen 98 m2, takže bylo nutné vhodně oddělit bar od vestibulu, aniž by se zabralo moc plochy, a přitom dodržet ergonomická pravidla. Stoly jsme záměrně ponechali neizolované, takže prvek potrhaných zdí je viditelný odevšad, a pro oživení interiéru jsme přidali několik velkých rostlin.


 
V návrhu restaurace jsme použili hlavně pět materiálů – přírodní dub, tapetu s motivem novin, mléčně šedé dlaždice a také černé a fialové. Restauraci jsme bohatě vybavili osvětlením, které zvláště po setmění zdůrazňuje rozeklané obrysy stěn. Na toaletách jsou nejen skutečné noviny, ale také frézovaná dlažba s vytištěnými jmény měst.


 
Zajímavým prvkem jsou nahrávky, které je slyšet na toaletách a které nabízejí lekce cizích slov a frází. Kromě černé jsme šedou dlažbu doplnili o živé barvy – růžovou na dámské a zelenou na pánské toaletě. Barvy se objevují na stěnách jako stálá hladká omítka a na vertikálních dekorativních topných tělesech.
nbsp;
Wamhouse: Restaurace Hot Paper
Architekt: Wamhouse
Místo: Tczew, Východní Pomoří, Polsko
Dokončení realizace: Únor 2012
Autorka: Karina Wiciak
Foto: Mariusz Warsinski (Wamhouse)

 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

návod k následování ? xero 5.4.2012 08:24

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Japonské umění miniaturizace stromů

MODERNÍ BYT

Malé spotřebiče jako neocenitelní pomocníci

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál