Reklama

Anagram architects: Administrativní budova pro SAHRDC

2.5.2012

Kancelářská budova SAHRDC (south asian human right documentation centre) nevládní organizace za lidská práva v Novém Dillí v Indii.Místo: Nové Dillí, Indie
Foto: archiv autorů


Anagram architects, architekti z Nového Dillí, navrhli kancelářskou budovu pro "Jihoasijské centrum pro dokumentaci lidských práv". Skupina požadovala interiér s efektivním prostorovým plánem a celkově rentabilní stavbu k provozování svých denních aktivit, které zahrnují i program stáží. Na malém pozemku o pouhých 50 m2 na rušném nároží bylo nutné odblokovat rušivé akustické a vizuální problémy spolu s přímým slunečním zářením, které dopadá na desetimetrovou boční stranu pozemku.
Tyto úvahy vedly k vystavění cihlové zdi, jakéhosi opevnění od ulice, jehož hmotnost je vylehčena soustavou otvorů a otvůrků. Fasádu tvoří opakující se krychlový modul pootáčených cihel; to zajišťuje přívod světla a vzduchu a vnuká obraz jihoasijského stylu zastínění. Vzorec se skládá z šesti cihlových komponent ve standardních indikých rozměrech: 230mm x 115mm x 75mm. Horizontální zámek z naskládaných překryvů posilují konstrukci spolu s tenkým betonovým trámkem v dutině bez cihel.

pohled na uliční fasádu detail cihelných vzorců schodiště


detail cihelných vzorců


situace


půdorys 1NPpůdorys typického patrařezy


cihelné skladby


Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Pastelová květinová romantika ve váze

MODERNÍ BYT

Activ´Air - čistý vzduch po generace

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál