Reklama

Fluor Architecture: Rodinné jesle ve Štrasburku-Drulingen

23.5.2012

Rodinné jesle (family crèche) především musí být místem, kde se dětem daří, a pracovištěm pro zaměstnance. Prostředí budovy je v každém ohledu uspořádáno pro tyto účely a nepotřebuje už nic víc, než poetické ztvárnění.
Architekti:Fluor Architecture
Místo: Štrasburk, Francie
Realizace: 2012
Foto: Fluor Architecture

Zařízení je jakousi kuklou k ochraně těch nejzranitelnějších. Vyvolává představu ticha za ochrannou bariérou, přísnost a čistota vládne v tomto volném prostoru, kde dítě začíná svůj život ve společnosti. Budova introvertní ve svém vzhledu je chráněna dřevěnou skořápkou - obálkou ve fyzickém a symbolickém významu slova. Fasáda je myšlená jako kůže, která chrání před rychle se měnícím světem kolem, ztělesňuje ideu hranice mezi každodenním životem a teplým a útulným prostředím „rodinných jeslí“.Omezení místa
Pozemek leží na vstupu do centra města a hraničí s regionální silnicí. Je zhruba trojúhelníkového tvaru a co do velikosti velmi nepatrný. Je tu stávající policejní stanice, která bude rekonstruována na kanceláře a bydlení (není předmětem naší zakázky).

Zadání

Projekt slučuje různé subjekty jeslí a školky: flexibilní stacionář pro denní docházku 40 dětí, dětské koutky s chůvami pro krátkodobou pomoc rodičům, denní centrum péče o děti pro 30 dětí a kuchyni, kde se dokončuje příprava jedné stovky jídel. Zakázka zahrnovala návrh venkovních prostor (dvůr, zelené plochy a parking).


Konstrukční systém
Betonový rám (monolitické betonové zdi a duté desky jádra) je kvůli dosažení tepelné setrvačnosti zevně izolován tak, aby teplota interiéru zůstávala stálá. Dřevěné žaluzie na dřevěném rámu jeou k fasádě připevněny pozinkovanými ocelovými profily.

nbsp;

Materiály
Plášť: do ulice pletivo a obklad ze sibiřského modřínu jako ochrana vnější izolace z buničiny. Na zadní straně je izolace obložena světlými panely STO. Všechny plochí střechy jsou zelené. Výjimkou je dvůr na střeše prvního podlaží, jehož povrch tvoří vodě odolný betonový potěr, zábradlí je z bambusu. Okenní rámy ze sibiřského modřínu nebo lakované borovice jsou vyrobeny na zakázku.
Interiér: Akustické podhledy ze sádrokartonu, otopný systém v podlaze, pryžové podlahy.


Energetika
Budova leží v Alsasku (severovýchodní Francie) a spotřubuje 140k W/m²/rok, tedy o 10 % méně než je evropským požadavkem. Budova patří do kategorie „HEP“ (High environmental performance).

Publikováno prostřednictvím v2com

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Kvalitní skleník se určitě vyplatí

MODERNÍ BYT

Posuňte se, prosím! Třeba i s pohovkou

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál