Reklama

I.R.A. / international royal architecture: ISM House

21.9.2012

Tato chata stojí jako první v místě, které se rozvíjí jako velký resort.Autor, foto: I.R.A. (International Royal Architecture)
Místo: Isumi, Prefektura Chiba, Japonsko

Okraj Isumi se rozvíjí jako víkendový a prázdninový prostor velkého měřítka. Chata se nachází blízko moře, ale další parcely v okolí zůstávají nedotčeny, protože majitel pozemků se ještě nerozhodl o přesných hranicích zóny ani o přesné trase přístupové silnice. Chata je navržena pro klienta, který má v oblibě rybaření. Stojí na kraji rozlehlých zaplevelených polí a není odtud vidět na oceán ani na hory a krásnou přírodu v okolí.

Chata, která byla postavena v místě bez významného kontextu, má v řezu tvar bílé šipky. Forma se neotevírá lehkomyslně do velkého pozemku chaty, ale dovnitř, do interiéru místností. Vnitřní hluboká terasa pod převislou střechou proniká až do středu budovy. Střešní konstrukce je z laminátových panelů, lisovaných z různého dřeva. Půdní prostor je plovoucí, lehce se dotýká rámů a odráží nepřímé světlo z podstřešních otvorů do jednotlivých místností. Celá stavba má vodě odolný plášť FRP, jenž se snadno udržuje a nerezne. Dům odolává silným vlivům slané vody ve vzduchu.vstup a garáž

světlo přicházející dovnitř ze zasklených otvorů pod převislou střechou horní úroveň nepřímé světlo se odráží od stropu
 
  půdorysy přízemí a patra   řez
 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Horská chata s výhledem na Sněžku

MODERNÍ BYT

Dům poblíž Prahy žije v harmonii s přírodou

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál