Reklama

Torsten Ottesjö: Dům 1 (Hus-1)

30.8.2012

Hus 1 (Dům 1) je fascinující nový dům, navržený a postavený Torstenem Ottesjö. S dvojitě zakřivenými plochami, kompaktní a efektivní dům v lidském měřítku bez problému splývá s okolním prostředím. 

Architekt: Torsten Ottesjö
Foto: David RelanHus 1 je situován v jedinečné kulturní krajině na západním skandinávském pobřeží. Se svým okolím dobře komunikuje. Přírodní materiály použité pro stavbu činí dům přátelským místem jak pro člověka, tak pro přírodu v jejím celoročním cyklu.Konstrukce je samonosná, a může tedy být přenesena na libovolné místo; i když budí pocit, že vyklíčila ze země, na které spočívá.


Budova byla vystavěna na místě. Jeho ideou byla presonifikace - dům navržený tak, aby uspokojil potřeby jeho dvou obyvatel. Větší část nábytku je vestavěná. Obydlí má konvexní stěny, které spolu s podlahou dodávají interiéru pocit vzdušnosti a přirozeného zakřiveného prostoru pro sezení podél stěn v interiéru.

Mimo veškerý rozum poskytuje dům o ploše pouhých 25 m2 postačující obytný prostor. Má být vhodný tak akorát, ne rozptylovat nebo poutat pozornost.  Torstenova pozornost vůči obyvatelům, materiálu a procesu stavby je obsažena v samotné konstrukci.


 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

připomínka Michal 3.9.2012 10:02
:-) Jitka 31.8.2012 07:42

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Pastelová květinová romantika ve váze

MODERNÍ BYT

Activ´Air - čistý vzduch po generace

MŮJ DŮM

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál