Reklama

Van Bo Le-Mentzel: One sqm House

16.8.2012

Jednoduchý mobilní domek

"Dům 1 m2" navržený berlínským architektem Van Bo Le-Mentzelem (foto: Daniela Kleint)

Berlínský architekt Van Bo Le-Mentzel, autor nábytkové série Hartz IV Möbel, vymyslel "dům na půdorysu 1m2" (one sqm house), konstrukci pro kutily, která nabízí 1 m2 podlažní plochy pro obývání nebo jako mobilní kiosek či vnitřní místnost do bytu. Vyrábí se z obyčejného materiálu; dřevěný rám může být smontován pomocí akumulátorového šroubováku a pily. Vnější plášť je z nepromokavého materiálu, okno je posuvné a dveře uzamykatelné. Celá konstrukce váží 40 kg, takže tento domeček s šikmou střechou může být snadno přenesen na místo, které si obyvatel vybral podle okolí a výhledu. Stojící dům je 2 metry vysoký a může být překlopen na bok, a tak zdvojnásobit svou velikost, a užíván jako perfektní postel pro improvizované spaní - zalomená střecha tvoří pohodlnou pelest s podhlavníkem.
Jednodenní workshopy v BMW guggenheim lab umožňují návštěvníkům, aby si domeček sestavili; základní cena za dodávku je 250 euro. Pokud je tato cena pro jednotlivce příliš vysoká, mohou se přesto zúčastnit a pak mohou umělci, studenti, cestující a bezdomovci mohou nocovat ve smontovaném domě za 1 euro za noc. Lze si rezervovat pobyt v přenosné jednotce v Berlíně na stránkách air bnb, cena je 1 euro za noc včetně přístupu do kuchyňky a koupelny v blízkém hostelu.
foto: Daniela Kleint, Luke Abiol


foto: Daniela Kleint foto: Daniela Kleint
Jednotka může být použita jako kancelář (foto: Luke Abiol, 2012 Solomon R. Guggenheim Foundation) Jednotka může být přepravována ve vozidle ve smontovaném stavu (foto: Daniela Kleint)

od rána do večera.. 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Japonské umění miniaturizace stromů

MODERNÍ BYT

Nolte: kuchyň, která vyjadřuje individualitu

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál