Reklama

Vsetínská radnice chce změnit podobu náměstí Svobody

17.4.2012

Již několik měsíců probíhající jednání o možnostech změny náměstí Svobody, které nemá podobu, jaká se od něj původně očekávala, zaznamenaly v minulých dnech zásadní posun. Architekt Igor Kovačevič (MOBA studio) na základě uskutečněných jednání se starostkou Ivetou Táborskou již totiž netrvá na dokončení dalších etap rekonstrukce prostor před radnicí podle původního návrhu a nebrání se ani architektonickým změnám již rekonstruovaných částí. V nejbližších dnech by měl vedení města předložit nové návrhy, jak tuto plochu „oživit“. Radnice následně plánuje seznámit s nimi veřejnost a diskutovat o nich (doplněno Stavbaweb - zdroj: mestovsetin.cz).

Vsetín, zdroj: MOBA studio Vsetín, zdroj: MOBA studio

Vsetín 16. dubna (ČTK) - Vsetínská radnice chce změnit podobu náměstí Svobody. Prostor byl loni rekonstruován, lidem se však některé úpravy nelíbí, protestovali zejména proti přírodní mlatové ploše náměstí. Město proto jedná s architekty o změně povrchu a dalších opravách náměstí, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Jana Čadová.

Podle vedení města se mlat použil proto, že byl v porovnání s jinými stavebními materiály, případně travnatým povrchem, podstatně levnější. Návrh byl schválen už v roce 2008, současné vedení města nemělo možnost do projektu zasáhnout. "Jsme všichni ve shodě, že náměstí není takové, jaké jsme očekávali," uvedla starostka Iveta Táborská.
Vsetín, zdroj: MOBA studio
Architekt Igor Kovačevič po dohodě s radnicí vypracuje varianty řešení mlatové plochy, které by měly náměstí oživit. "Počítá se se zatravněním, úhlopříčnými chodníky či doplněním mobiliáře," uvedla starostka. Návrhy poté město představí veřejnosti, která se k nim bude moci vyjádřit.

Město opravilo náměstí za zhruba 30 milionů korun, z čehož 85 procent tvořila evropská dotace. Vedení města se vzdalo dotace na už provedenou druhou etapu rekonstrukce, o peníze však podle Čadové nepřijde, využije je na jiné projekty. Na nové úpravy bude zřejmě znovu žádat o dotaci.

Náměstí při rekonstrukci získalo nový povrch, opravena byla i přilehlá pěší zóna a parkoviště, kanalizační a vodovodní řad. Vzniklo i nové veřejné osvětlení, přibyl mobiliář a stromy.

Zdroj foto - studio MOBA

Doplněno Stavbaweb:
Návrh studia MOBA
Na stránkách Valašských internetových novin naleznete hodnocení současného stavu, fotografie a informace o soutěži na úpravu náměstí -
zde.
Článek na stránkách Zlínského kraje "10 PROČ o náměstí Svobody ve Vsetíně" naleznete zde.

Vsetín, zdroj: MOBA studio


 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Ráj sourozenců

MODERNÍ BYT

Peugeot: Speciální nabídka crossoverů 2008 a 3008

MŮJ DŮM

Skleněné panely s potiskem na přání

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál