Reklama

PodpoVRCH v jihlavské ZOO - den otevřených dveří v sobotu 12. listopadu

8.11.2011

Provoz zahájí v pátek 11. listopadu.
Budova navržená architektem Jaroslavem Huňáčkem je zapuštěna ve svažitém terénu hned vedle hlavního vchodu do zoo. Vzhledem vychází z keltské architektury s půdorysem čtyř kamenných kruhů (doplněno Stavbaweb).

Centrum environmentální výchovy PodPOVRCH (zdroj: ZOO Jihlava)
Vzdělávací centrum v jihlavské zoo nabídne výukové programy

Jihlava 7. listopadu (ČTK) - Nové vzdělávací centrum s názvem PodpoVRCH v jihlavské zoologické zahradě nabídne výukové programy o zvířatech, přírodě i ekologii pro děti a studenty. Speciálních programů se budou moci zúčastnit také senioři a handicapovaní. Bude sloužit i jako místo pro zájmové kroužky, semináře, přednášky či příležitostné akce pro veřejnost. Provoz zahájí v pátek 11. listopadu.

Lidé si budou moci stavbu prohlédnout i v sobotu 12. listopadu při dnu otevřených dveří.
Novinářům to dnes řekla mluvčí zoo Kateřina Kosová.

Stavba umístěná vedle hlavního vstupu do zoo má vzhled kopce porostlého trávou doplněného kamennými a dřevěnými palisádami. Sestupnou spirálovitou chodbu vedoucí do hlavního přednáškového sálu lemují vestavěná akvária a terária. Uvnitř vznikly dvě netradiční učebny - jedna svým interiérem připomíná pirátskou loď a druhá jihoamerickou jeskyni.

"Pro teraristický a zoologický kroužek je připraveno zázemí v badatelně, která umožní chov akvarijních ryb, plazů i drobných savců,"
uvedla mluvčí. Součástí centra je také knihovna a studovna, nechybí ani sociální zázemí pro návštěvníky a automaty na občerstvení.

Celkové náklady dosáhly přibližně 34 milionů korun, na jejich pokrytí se z 85 procent podílela evropská dotace, dále pak stát i město Jihlava.

Zoologická zahrada v Jihlavě funguje přes půl století. Nyní rovněž s podporou unie začíná zatím největší výstavba nových pavilonů, která bude stát 130 milionů korun. Zoo se postupně rozroste o šest nových pavilonů a výběhů. Jako první by měl být v srpnu 2012 dokončen pavilon pro žirafy.

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Prosklená vila otevřena světlu a budoucnosti

MODERNÍ BYT

Nolte: kuchyň, která vyjadřuje individualitu

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál