Reklama

Cena Bohuslava Fuchse za nejlepší ateliérový projekt na Fakultě architektury VUT

28.5.2012

III. CENA BOHUSLAVA FUCHSE
letní semestr 2012

jednání poroty


REPORTÁŽ
Hodnocení studentských prací a projektů se ujala tentokráte pětičlenná porota ve složení: Maria Topolčanská (předsedkyně poroty) teoretička a kritička architektury působící na FA STU v Bratislavě, spoluzakladatel Fakulty umění architektury v Liberci a člen legendárniho atelieru SIAL Jiří Suchomel a Tomáš Pilař z atelieru Kuba a Pilař, držitel několika nominací na Evropskou cenu za architekturu Mies van der Rohe Award. Nechyběli také zástupci z řad studentů – laureáti z minulého semestru: Bc. Petr Hudec a Bc. Miroslav Malý.

Pro porotu začal hned z rána téměř celodenní maraton kritik a diskuzí nad téměř 300 projekty. Překvapivě rychlým úsudkem poroty se z tohoto množství návrhů podařilo vybrat 20 prací pro postup do dalšího kola, ze kterého následně vzešlo 8 finalistů, které už ocenění nemohlo minout. Mezi tyto projekty se dostali Bc. Karolína Mikitová, Bc. Hana Typltová, Jakub Ertl, Alžběta Sedláčková a trojice dam Bc. Zdeňka Sedláková, Bc. Linda Píšová a Bc. Lenka Gulačová.
Slavnostní vyhlášení výsledků se odehrálo ještě téhož dne za hojné účasti studentů a profesorů a mělo vskutku příjemnou a neformální atmosféru: tančení lidového souboru, cimbálová muzika, moderátoři odění v krojích.
vhlášení
S úvodním slovem vystoupila Maria Topolčanská a za znělky cimbálové hudby vyhlásila tři vítězné projekty a pět oceněných prací.
Cenu Bohuslava Fuchse za tři nejlepší ateliérové projekty obdrželi Bc. Lenka Holcnerová za projekt „Wave overtopping – přelévání vln“ (vedoucí práce Ing. arch. Jan Mléčka), Miroslava Šešulková, Marek Petrík a Martin Surovec za projekt „Strategie pro regeneraci panelových sídlišť (vedoucí práce doc. Ing. arch. Maxmilián Wittmann, Ph.D.) a Daniel Struhařík za projekt „Mendlovo náměstí – polyfunkční objekt“ (vedoucí práce Ing. arch. Pavel Jura).
Porota byla s kvalitou prací studentů fakulty architektury spokojena. Výběr osmi finalistů nebyl obtížný. Jednalo se o práce, které skutečně vyčnívaly nad ostatními.

Cena Bohuslava Fuchse se koná z iniciativy a v režii Studentské obce Fakulty architektury, za podpory fakulty a řady sponzorů (Lumidee, vinařství Sonberk, ERA 21).
zdroj: SOFA

 

Katalog produktů

Komentáře ke článku

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvekPřihlášení
Nastavit jako výchozí

DŮM A BYT

Japonské umění miniaturizace stromů

MODERNÍ BYT

Malé spotřebiče jako neocenitelní pomocníci

MŮJ DŮM

Čističe na vodní kámen i mastnotu

IMATERIÁLY

 

Redakční systém WebRedakce
NETservis s.r.o. © 2015

© Business Media, s. r. o., 2007–2010
Mapa webu   XML Sitemap  RSS kanál