Abalo Alonso Arquitectos: Mateřská škola v Ourense ve Španělsku

Abalo Alonso Arquitectos: Mateřská škola v Ourense ve Španělsku

 
 
 
 

Abalo Alonso Arquitectos: Mateřská škola v Ourense ve Španělsku

Dřevěné kabiny uprostřed stromů jsou součástí univerzitního kampusu.

Architekti: Abalo Alonso Arquitectos - Elizabeth Abalo, Gonzalo Alonso
Místo: Ourense, Španělsko
Realizace: 2011
Spolupráce: Berta Peleteiro
Rozpočet: 400 000 €
Plocha: 327 m2
Foto poskytli: Abalo Alonso Arquitectos

Školka. Universitní kampus. Ourense
Dřevěné kabiny mezi stromy by mohly být srdcem našeho projektu. Možná i naše "horreos" (tj. typ Galicijských sýpek - pozn. stavbawebu). Toužíme po chvíli, kdy si zde budou hrát děti. Doprovodem je nám velmi podobné uspořádání přírody: kampus, izolace, stromy, svažující se pozemek...
Pouze jedno podlaží z funkčních důvodů, přístup z nejvyššího místa. Příjezd upravený pro otáčení vozidel, a dveře chránící před větrem nás vpustí do budovy.

přízemí střecha

Čeká nás vstupní víceúčelová místnost, odkud se rozdělují funkce budovy. V severní části jsou obslužné prostory se samostatným vstupem: kancelář, šatna zaměstnanců, kuchyň a místnosti technického zázemí. Na jihu jsou (popořadě): šatna a toalety pro děti (filtr), pak propojené třídy, herna a balkonová plocha orientovaná na jih s výhledem na dominantní objekty kampusu. Všude jsou stejné materiály: přírodní a v přirozeném použití, beton, dřevo, sklo... 

 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictvĂ­, představuje zajĂ­mavĂ© objekty, projekty a materiály. ProstřednictvĂ­m tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebĂ­ránĂ­ dennĂ­ho newsletteru, a dostávat tak pravidelnĂ© informace přĂ­mo do svĂ© e-mailovĂ© schránky.

*PovinnĂ© položky
Vaše registračnĂ­ Ăşdaje nebudou poskytovány třetĂ­m stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvĂ­m odkazu v zápatĂ­ každĂ©ho newsletteru.
 
 
 
© 2007–2015 Business Media CZ, s. r. o.