Laura Alvarez Architecture: dům A

Laura Alvarez Architecture: dům A

 
 
 
 

Laura Alvarez Architecture: dům A

Kompletní vnitřní rekonstrukce bytu v Kattenburg, nejzápadnějším ze tří východních ostrovů v Amsterdamu.Místo: Amsterdam
Klient: private
Architekt: Laura Alvarez Architecture
Plocha: 85 m2
Projekt: 2010
Realizace: 2011
Truhlářské práce: Herman Kruizinga
Foto: Ewout Huibers


Autorská zpráva
Hlavní dva cíle tohoto projektu byly přivést co nejvíce světla dovnitř a dosáhnout prostornost. Byt je v domě ze sedmdesátých let, který je situován ve velmi tiché a zelené oblasti v centru Amsterodamu. Patří k němu zahrádka orientovaná na severovýchod, odkud přichází fantastické množství světla a kam vedou pěkné výhledy. Prostory jsou jasně organizované: dřevěný box odděluje denní a noční funkce. Obsahuje veškerou obsluhu domu a bydlení, jako sklad, šatnu, WC, kotel atd. Koncentrování těchto prvků do boxu přineslo bytu jasné a široké obývací prostory.
Koupelna leží mezi dvěma ložnicemi a získává tak přirozené světlo ze dvou stran. Všechny dveře bytu byly nahrazeny posuvnými. Klient tak má možnost střídat podle chuti a potřeby míru otevření a propojení prostor. Starý snížený podhled byl odstraněn, trubky ponechány viditelné, jako upomínka na minulost.
 


 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictvĂ­, představuje zajĂ­mavĂ© objekty, projekty a materiály. ProstřednictvĂ­m tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebĂ­ránĂ­ dennĂ­ho newsletteru, a dostávat tak pravidelnĂ© informace přĂ­mo do svĂ© e-mailovĂ© schránky.

*PovinnĂ© položky
Vaše registračnĂ­ Ăşdaje nebudou poskytovány třetĂ­m stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvĂ­m odkazu v zápatĂ­ každĂ©ho newsletteru.
 
 
 
© 2007–2015 Business Media CZ, s. r. o.