16. Klubový večer technologie betonu: Ultravysokohodnotný beton (UHPC) — nový progresivní stavební materiál

16. Klubový večer technologie betonu: Ultravysokohodnotný beton (UHPC) — nový progresivní stavební materiál

 
 
 
 

16. Klubový večer technologie betonu: Ultravysokohodnotný beton (UHPC) — nový progresivní stavební materiál

Česká betonářská společnost ČSSI (ČBS) pořádá ve spolupráci s Kloknerovým ústavem a společností Stachema Kolín 16. Klubový večer technologie betonu, tentokrát na téma Ultravysokohodnotný beton. Seminář se koná 16. října 2012 od 15 h v prostorách Kloknerova ústavu ČVUT (Praha 6, Šolínova 7).


Ultravysokohodnotný beton (UHPC) je moderním, kvalitativně novým materiálem na bázi cementového pojiva s obsahem rozptýlených vláken, který vyniká výjimečnými fyzikálně-mechanickými vlastnostmi (pevností v tlaku nad 150 MPa, v tahu nad 15 MPa, vysokou duktilitou aj.) a vysokou trvanlivostí.
Na setkání budou prezentovány zkušenosti a výsledky prací získané v rámci aktuálního vývoje a prvního použití UHPC v podmínkách surovinové a technologické báze České republiky. Hlavním cílem 16. Klubového večera technologie betonu je upozornit odbornou technickou veřejnost na skutečnost, že podobně jako u některých jiných špičkových technologií i v tomto případě doháníme náskok, který proti nám dosud mají některé vyspělé zahraniční země.
 
Program
â?? Materiálové laboratorní zkoušky UHPC v KÚ – doc. Ing. Jiří Kolísko, Ph.D., ředitel Kloknerova ústavu ČVUT;
â?? Možnosti uplatnění UHPC technologie a její výhody – Ing. Vladislav Trefil, market manager CZ/SK, BASF Stavební hmoty Česká republika;
â?? Navrhování konstrukčních prvků z UHPC – Ing. Milan Kalný, technický ředitel Pontex, spol. s r. o. (Pontex Consulting Engineers, Ltd.);
â?? První praktická realizace UHPC v České republice – Ing. Jan Tichý, CSc., manažer jakosti, SKANSKA, a. s.
 
Účast je bezplatná, je nutná registrace. Letáček s přihláškou najdete zde.
podle podkladů pořadatele

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.