Aaltova příroda

Aaltova příroda

(10. 12. 2018) Výstava ve Zlíně do 10. března 2019

 
 
 
 

Aaltova příroda

KDY: 5. 12. 2018 - 10. 3. 2019
KDE: 1. podlaží budovy 14, Galerie Zlín – Baťův institut

(ČTK) - Krajská galerie výtvarného umění ve Zlíně od 4. prosince 2018 představuje dílo finského architekta Alvara Aalta. Výstava nazvaná Aaltova příroda se zaměřuje na méně známé a lehce opomíjené období v tvorbě tohoto finského architekta. Sdělila to v tiskové zprávě Alena Babicová, mluvčí Baťova institutu, ve kterém galerie sídlí. Aalto (1898 až 1976) se kromě architektury věnoval i designu nábytku, skla či šperků.

"Jeho fascinace tradiční finskou architekturou, kosmopolitní založení a hledání rovnováhy mezi člověkem, přírodou a stavbami ho zavedly k japonské stavební tradici," uvedla kurátorka výstavy Ladislava Horňáková.

Výstava je zaměřená na Aaltovu tvorbu ve 30. letech, kdy se projevil jeho zájem o tradiční japonskou architekturu. "Inspirován jejími myšlenkami a ideály hledal v době standardizace návrat k přírodě a člověku. Dvě nejvýznamnější ukázky syntézy přejatých myšlenek a vzorů představuje Aaltův návrh vlastního domu a studia Munkkiniemi z roku 1936 a vila Mairea z roku 1939," uvedla Horňáková. Výstava potrvá do 10. března příštího roku.

Doplněno Stavbaweb:

Výstava ve zlínské galerii je reprízou prezentace, která vznikla v rámci mezinárodního festivalu architektury, designu a umění Archikultura, pořádaném ostravským Kabinetem architektury ve spolupráci s Universitou Aalto v Espoo ve Finsku.
Více informací ZDE.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.