Architekt David Vávra navrhne přestavbu kutnohorského pivovaru

Architekt David Vávra navrhne přestavbu kutnohorského pivovaru

 
 
 
 

Architekt David Vávra navrhne přestavbu kutnohorského pivovaru

Kutná Hora 4. listopadu (ČTK) - Kutnohorský pivovar, který opustila společnost Heineken, dostane novou podobu. Jejím autorem bude architekt David Vávra. Prázdný areál by měl být využíván k bydlení, pro sociální účely a zároveň by v něm mohl fungovat minipivovar s restaurací, řekl ČTK starosta Ivo Šanc (Šance pro Kutnou Horu).

Kutnohorský pivovar (zdroj: pivni.info) Kutnohorský pivovar  (zdroj: pivni.info)

K zachování výroby piva ve městě ve velkém je vedení radnice skeptické. Vyžadovalo by to velké investiční náklady a bylo by otázkou, jak by se výrobce prosadil na trhu. Proto chce město pivovar raději přeměnit ve vícefunkční areál.

"Architekt David Vávra víceméně dobrovolně připravuje studii, měli jsme ho tady v pondělí, bavili jsme se o jeho konceptu a mně se to líbilo," uvedl starosta.
Kutnohorský pivovar - pohlednice z roku 1900  (zdroj: pivni.info)
Vávrův koncept je podle něj velmi realistický. "Žádné přestavby, těžké stamiliony, ale taková reálná vize, jak ty objekty využít," poznamenal Šanc. Část prací by mělo financovat město a část podnikatelé. "Byla by to kombinace bydlení, menšího podnikání, sociálního využití, služeb pro matky s dětmi a minipivovaru s restaurací," upřesnil starosta. Představy o nákladech ale zatím radnice nemá, celý koncept se teprve rodí.

Heineken loni v Kutné Hoře ukončil výrobu, protože se mu pivo Dačický vařit v pivovaru nevyplatilo, a přesunul ji do Velkého Března. Radnice od té doby pro areál hledá využití. Letos v létě se za zdmi pivovaru konal festival alternativní hudby Creepy Teepee.

David Vávra, kterého zná většina lidí z prostředí divadla Sklep, filmů a televizních scének, má jako architekt široký záběr - od interiérů restaurací a barů přes novostavby rodinných domů až po přestavby rozsáhlejších objektů. V poslední době projektoval například dosud neuskutečněnou rekonstrukci kladenského divadla nebo knihovnu města Hradce Králové, která vzniká přestavbou továrny Vertex.

(foto - zdroj: pivni.info)

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.