Architektonickou studii úprav centra Zlína zpracuje tým Jiřičné

Architektonickou studii úprav centra Zlína zpracuje tým Jiřičné

 
 
 
 

Architektonickou studii úprav centra Zlína zpracuje tým Jiřičné

Zlín 10. března (ČTK) - Architektonickou studii na úpravy centra Zlína zpracuje společnost AI-DESIGN architektky Evy Jiřičné. Novinářům to dnes řekla primátorka města Irena Ondrová. Moderního vzhledu se v budoucnu dočká rozsáhlý prostor ohraničený Kongresovým centrem, náměstím T.G. Masaryka, Velkým kinem a podchodem k náměstí Práce. Rekonstrukce přijde na více než 100 milionů korun. Radnice na ni použije peníze z evropských fondů, které ušetřila při stavbě Kongresového centra.

Kongresové centrum tvoří spolu s Univerzitním centrem, které v těsné blízkosti postavila Univerzita Tomáše Bati, společný komplex. Autorka projektu, architektka a zlínská rodačka Eva Jiřičná se při jeho řešení nechala inspirovat školami, které na místě stály již v éře T. G. Masaryka.

"Společnost AI-DESIGN jsme oslovili proto, aby tam byla logická návaznost v pojetí toho celého prostoru, aby jakoby kongresové centrum pokračovalo dál," poznamenala Ondrová. Za studii město zaplatí zhruba milion korun.

Jako první radnice nechá upravit podchod spojující tovární areál a náměstí Práce. Ještě letos zprovozní eskalátor, který nefunguje již několik let. V příštím roce pak začnou práce na jeho celkové modernizaci. Město nechá opravit elektroinstalaci, sociální zařízení. Projekt počítá s instalací plochy pro vozíčkáře. Na architektovi poté bude podoba a umístění obchůdků v podchodu. Investice přijde minimálně na 30 milionů korun.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.