AVE architekt: Byty Kotlikovska

AVE architekt: Byty Kotlikovska

 
 
 
 

AVE architekt: Byty Kotlikovska

Tři nakloněné dvojdomy vzniknou v Plzni v Kotíkovské ulici na sídlišti Lochotín. Navrhl je Václav Ulč z plzeňského studia AVE architekt. Do prosince 2012 má stát první dům s 49 byty. Jeho stavba nyní začala. Dalších 98 bytů bude dokončeno podle poptávky.
Poslední patro domů se vždy oproti přízemí vysouvá o 3,6 metru čili dům je "nahnutý" více než věž v Pise.

„Nakloněné“ domy architekta Václava Ulče
V Kotíkovské ulici na Lochotíně začala v těchto dnech výstavba rezidenčního projektu Byty Kotíkovská. V příštím roce zde vznikne v prvním dvojdomu téměř padesát nových bytů a v následujících letech dalších sto. Výjimečnost projektu spočívá v technických řešeních, velkorysosti podlahové plochy bytů, vysokém standardu materiálů a vybavení, nadprůměrném zajištění bezpečnosti a celkovém architektonickém návrhu, pod kterým je podepsáno přední plzeňské architektonické studio AVE architekt.

Byty Kotlikovska


Investor: BV Development Plzeň a.s. (ze skupiny Bytová výstavba CZ a.s.)
Architekt: AVE architekt a. s. – Václav Ulč (spolupráce Petr Vácal)
Stavitel: Stafin a.s.
Byty v první etapě: 49
Dokončení první etapy: 12. 2012
Typologie bytů: 1+ kk až 4 + kk
Podlahové plochy bytů: 38 až 119 m2 (průměrná podlahová plocha 81 m2)
Cenové rozmezí: 25 000 – 31 500 Kč / m2 (z celkových ploch bez DPH)
Vybavení bytů: terasa (11 m2), šatna, komora
Vybavení domu: bezbariérové vstupy, výtahy, rozvody informačních sítí, splachování dešťovou vodou, společná recepce, kamerový systém v garážích a na zahradě
Parkování: ke každému bytu 1 až 2 parkovací místa v podzemí + parkování na ulici pro hosty
Zahrada: Dětská hřiště, jezírka (dělené zóny), zeleň
Další etapy: 49 + 49 bytů (budou následovat po dokončení první etapy dle poptávky po bytech z první etapy)


Byty Kotlikovska Byty Kotlikovska

„Kotíkovská ulice je zajímavá lokalita, a proto by zde měly stát i zajímavé stavby. To byl důvod, proč jsme oslovili renomované architekty. Ti naše očekávání splnili. Věřím, že se naše domy stanou dominantou této lokality,“
říká ředitel investorské společnosti BV Development Plzeň Dalibor Šebek s tím, že v každé ze třech plánovaných etap vzniknou dva od sebe se odklánějící domy s ustupujícím patrem kopírujícím svažitý terén.
„Nápad s odkloněnými fasádami jsem dostal při slepování hmotového modelu, který si u návrhů vyrábím. Nebyla to inspirace jinou stavbou. Nevím, že by taková někde v Čechách stála. Znám jen podobný horský hotel z Tater na Slovensku,“ říká hlavní architekt Václav Ulč, který se už podílel na návrhu třech staveb, které získaly ocenění Stavba roku České republiky nebo Stavba roku Plzeňského kraje.
Kromě tvaru domů zaujme i prosklená přední fasáda a oplocení zahrady s dělenými zónami, kde budou kromě zeleně i lavičky, umělá jezírka a dětská hřiště. Kvůli bezpečnosti bude areál monitorován kamerami, které bude sledovat pro všechny tři dvojdomy společná recepční. Kamery budou i v podzemních garážích s jedním až dvěma parkovacími místy pro každý byt. Vybavením každého bytu vyjma nejmenších bytů bude standardně i velká terasa, šatna a na patře též komora. V prvním z dvojdomů budou byty typologií 1+kk až 4+kk o ploše 38 až 119 metrů čtverečních, přičemž průměrná plocha bytů je kolem 80 m2.
Po domech budou rozvedeny všechny informační sítě, jež vyžaduje moderní člověk, tedy telefon datové sítě i televizní připojení pro digitální vysílání. Technicky náročnou zajímavostí demonstrující důraz na ekologii bude zadržování dešťové vody, která bude využita ke splachování toalet.
tisková zpráva

Byty Kotlikovska

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.