BRNĚNSKÉ LABORATOŘE ARCHITEKTURY

BRNĚNSKÉ LABORATOŘE ARCHITEKTURY

(15. 3. 2016) Společný workshop studentů ateliérů Ivana Kolečka a veřejná výstavu prací workshopu v Galerii Architektury Brno.

 
 
 
 

BRNĚNSKÉ LABORATOŘE ARCHITEKTURY

Galerie Architektury Brno uvádí intenzivní společný workshop studentů ateliérů Ivana Kolečka a veřejnou výstavu prací workshopu pod názvem BRNĚNSKÉ LABORATOŘE ARCHITEKTURY.

„Nejlepší jistě je ten, kdo myslí svou dovede chápat, co může přijíti potom a na konec dopadnout lépe. Výborný také je ten, kdo radám uvěří správným. Kdo nemá rozumu sám, ni druhého poslechnout nechce, dobrou se říditi radou – je bez ceny takový člověk.“
Hésiodos

Workshop v roku 2013 promítnul trasu řeky Svitavy do historického centra vzdušnými vztahy mezi centrem a osmi body – ohnisky.  Následující workshop v roku 2015 se otáčel pěti smysly kolem strání Špilberku. Letošní, v pořadí třetí workshop, stráně Špilberku neopustí. Bude z nich pozorovat svět kolem: brněnský, český, evropský a dále, … až do našeho světa myšlení, otázek, odpovědí, diskuzí, vnímání.

Tématem letošního workshopu bude navrhování prostředí objevování architektury, laboratoře architektonického projektu, tak jak si je po zkušenostech našeho života architektů představujeme. Devět polí v šachovnici svahu Špilberku doplní dialog mezi městem a jeho přírodním prostorem, mezi plným a prázdným, mezi všeobecnými funkcemi školy architektury a jejími ohnisky poznání tvorby.

Proces architektonického poznání je dlouhou cestou v jednotlivých etapách „života architekta“. Architektura se nedá učit, dá se společně přemýšlet, diskutovat, prožívat a osobně tvořit v rámci pozitivního kritického přístupu. Jen ten může dávat dynamiku vývoje tvorby v rámci prostředí, které ještě dává k dispozici „ideální škola architektury“ svým studentům.

Mentorský tým workshopu:
architekti: Ivan Koleček, Marek Štěpán, Pavel Jura
výtvarník Petr Kvíčala

Výstava je pro veřejnost otevřena od pondělí 14. března 2016 od 10:00 hodin.
Oficiální zahájení výstavy proběhne ve čtvrtek 17. března v 15:00 hodin.
Součastí programu zahájení výstavy je křest publikace „18 studentů Ivana Kolečka: 5 smyslů v architektuře” a následně diskuze o architektonickém školství, která se bude konat v Metodickém centru moderní architektury, Preslova 39 v 18:00 hodin po vernisáži výstavy.


Výstava bude otevřena denně od 10:00 do 18:00 hodin do 20. března 2016. Vstupné na výstavu je dobrovolné.
tisková zpráva

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.