Brněnský architektonický manuál vychází v aktualizované verzi

Brněnský architektonický manuál vychází v aktualizované verzi

(12. 2. 2018) Kniha poprvé vyšla v roce 2012

   
 
 
 
 

Brněnský architektonický manuál vychází v aktualizované verzi

(ČTK) - Na knižním trhu je od 8. února 2018 aktualizovaná verze Brněnského architektonického manuálu. Slouží jako zdroj informací o brněnské meziválečné architektuře a současně jako průvodce městem s navrženými trasami. Kdo nechce s sebou nosit tištěnou knihu, může využít webovou podobu manuálu přizpůsobenou pro užívání v mobilních zařízeních.

Manuál vytváří odborný tým pod patronací brněnského Domu umění. Kniha poprvé vyšla v roce 2012. Aktualizované vydání bude na rozdíl od prvního k dostání také v běžné knižní distribuci.

Autorky Petra Hlaváčková, Šárka Svobodová a Lucie Valdhansová nově informují o rekonstrukcích a změnách, které se odehrály v posledních pěti letech. Stejné zůstává grafické zpracování, díky kterému publikace získala druhé místo v soutěži Nejkrásnější české knihy v kategorii vědecké a odborné literatury.

"Dalším cílem Brněnského architektonického manuálu je zmapovat poválečné období," řekla ČTK Petra Fujdlová z Domu umění. Odborníci se tak zaměří na stavby jako Janáčkovo divadlo, hotely International a Continental i brněnská sídliště.

Manuál se rozvíjí díky finanční podpoře ministerstva kultury a brněnského magistrátu. Webová podoba zahrnuje asi 400 objektů, k nimž nabízí podrobné informace, fotografie, plánovou dokumentaci nebo medailony architektů. Zájemci si také mohou zdarma stáhnout audioprůvodce po jednotlivých trasách. Zvukovou stopu namluvili brněnští herci a osobnosti.

Už v počátcích Brněnského architektonického manuálu se na chodnících před památkami moderní architektury objevily bílé kódy odkazující ke konkrétním záznamům v knize a internetové databázi. Po vzoru brněnského průvodce architekturou vznikají podobné projekty i v Plzni, Litomyšli a Hradci Králové.
www.bam.brno.cz

zdroj foto: Facebook / BAM

Doplněno Stavbaweb:
Dlouho očekávané druhé vydání publikace Brněnský architektonický manuál. Průvodce architekturou 1918–1945 je od 8. února v prodeji v Domě umění města Brna a v Domě pánů z Kunštátu. 

Související články:
Obdivovatelé brněnského funkcionalismu získali webový manuál  12.10.2011
Brněnský architektonický manuál  5.10.2011

LAM Litomyšl  9.2.2018

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.