CAD: Tip - neviditelný atribut

CAD: Tip - neviditelný atribut

 
 
 
 

CAD: Tip - neviditelný atribut

Popiska místností vytvořená v AutoCADu jako blok, může obsahovat mnohem více údajů než jen název, číslo a plochu místnosti. Informace o místnosti, které by na výkrese překážely, je možné vytvořit jako neviditelné, ale přesto je ve výkazové tabulce nakonec naleznete.

 

Článek volně navazuje na sérii článků s názvem Výpočet podlahových ploch v AutoCADu, které ukázaly uživatelům tvorbu popisky místnosti včetně vykázání jejího obsahu do přehledné tabulky.
Popiska místností vytvořená jako blok sestavený z atributů (měnitelného textu) může obsahovat i text, který zůstane na výkrese skryt a zobrazí se pouze ve vlastnostech bloku nebo po exportu jeho obsahu do tabulky.

Vytvoření neviditelného atributu
1. Z atributů vytvořte obsah popisky místností nebo jednoduše hotový blok popisky rozložte (obr. 1-A).
2. Zkopírujte poslední atribut o "řádek" níže (obr. 1-B).
3. Poklepejte myší na text zkopírovaného Atributu (obr. 2-A).
4. V dialogu Upravit definici atributu upravte obsah pole Štítek a Výzva (obr. 2-B) a klepněte na tlačítko OK.
5. Vyberte atribut (obr. 3-A) a klepněte na ikonu vlastnosti.
6. V dialogu vlastnosti nastavte v řádku řádku Neviditelný volbu Ano (obr. 3-B).
Stejný způsobem definujte další potřebné atributy a znovu z nich vytvořte blok rozpisky.
Takto vytvořená popiska místností bude na výkrese zobrazovat pouze několik základních informací (např. název, velikost, plocha), ale tabulka místností vytvořená exportem dat z popisky bude obsahovat informací výrazně více.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.