Central Park Tower

Central Park Tower

217 West 57th Street, New York

(8. 1. 2018) Společnost Extell vybuduje nejvyšší bytovou věž na světě

   
 
 
 
 

Central Park Tower

(PROTEXT/PRNewswire) - Společnost Extell Development Company získala finanční balíček ve výši 1,135 miliardy USD na vybudování nejvyšší bytové věže na světě s názvem Central Park Tower

Developerská společnost Extell Development Company oznámila, že dne 29. prosince 2017 získala svůj doposud nejvyšší stavební úvěr pro vybudování věžové budovy Central Park Tower. Central Park Tower, architektonický prvek o výšce 1 500 stop, bude vybudován na Billionaires Row na Manhattanu a bude nejvyšší obytnou budovou na světě. Finanční balíček sestává z půjčky ve výši 900 milionů USD od syndikátu stavebních úvěrů pod vedením společnosti J.P. Morgan a přednostní kapitálové půjčky ve výši 235 milionů USD ze zajišťovacího fondu.

„Společnost Extell má u komunity úvěrových a institucionálních investorů mimořádně dobrou pověst a tato sofistikovaná transakce potvrzuje důvěru k trhu s luxusními byty na Manhattanu," řekl Gary Barnett, prezident a zakladatel společnosti Extell Development Company. „New York nikdy neviděl super výškovou budovu tohoto kalibru a jsme rádi, že můžeme spolupracovat s našimi institucionálními partnery, abychom vytvořili produkt, který bude skutečně výjimečný."

Central Park Tower bude dominujícím mrakodrapem New Yorku s nesrovnatelnou nabídkou v každém ohledu. Bude se nacházet na 57. ulici s Central Park přímo na severu, na prestižní křižovatce Columbus Circle a čtvrti Plaza. Budova navržená renomovanou firmou Adrian Smith + Gordon Gill Architecture, známou slavnými výškovými budovami po celém světě, včetně věže Burj Khalif v Dubaji a Královské věže v Saúdské Arábii, bude zahrnovat 179 ultraluxusních rezidencí se stylovým uspořádáním, stratosférickými výhledy a přístupem k nejvýznamnějšímu soukromému klubu v New Yorku s kompletním servisem a zařízením.

Společnost Extell vybuduje Central Park Tower společně s institucí SMI USA (SMI), americkou dceřinou společností Shanghai Municipal Investment, přední infrastrukturní investiční společností, která vybudovala oceňovanou Shanghai Tower.

Věž Central Park Tower bude také domovem obchodního domu Nordstrom o rozloze přibližně 28 000 metrů čtverečních. Tyto nové sedmipodlažní prodejní prostory budou vlajkovou lodí této módní značky se sídlem v Seattlu, v New Yorku bude první v její stoleté historii.

Společnost Extell byla průkopníkem výstavby vysoce luxusních mrakodrapů díky vybudování prvního mrakodrapu One57 v oblasti Billionaires' Row, která je nyní považována za nejprestižnější rezidenční oblast na Manhattanu. Rekordně vysoký skleněný mrakodrap s výhledem na Central Park, ve kterém se nachází 132 luxusních bytů umístěných nad novým vlajkovým pětihvězdičkovým hotelem Park Hyatt, změnil panorama New Yorku. V budově One57 se nachází historicky nejdráž prodané rezidence v New Yorku, za celkovou částku 100,5 milionů USD.

Společnost Extell Development Marketing Group bude výhradním prodejcem a marketingovou agenturou budovy Central Park Tower s předpokládaným zahájením prodeje v roce 2018 a jeho ukončením naplánovaným na rok 2019. 
www.centralparktower.com
https://extell.com/portfolio/central-park-tower

Doplněno Stavbaweb:

Předpokládané datum dokončení: 2020
Architektonický návrh: Adrian Smith + Gordon Gill Architecture
Architekt: Adamson Associates
Interiéry: Rottet Studio


 
 
 
 
40.7661169
73.980933
Central Park Tower

Central Park Tower
217 West 57th Street
New York

Komentáře ke článku

 
 
 
 

8. 1. 2018 15:35:16. Re: Central Park Tower. Lea Nardová

8. 1. 2018 20:20:01. Re: Central Park Tower. Jiří Kalvach

 
 
 
 

8. 1. 2018 15:35:16. Re: Central Park Tower. Lea Nardová

  Vítězství hmoty nad duchem.

8. 1. 2018 20:20:01. Re: Central Park Tower. Jiří Kalvach

  A vítěžství mamonu nas rozumem. Plakat bude i ta hmota.

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.