Centrum architektury v areálu Emauz

Centrum architektury v areálu Emauz

(20. 4. 2017)

 
 
 
 

Centrum architektury v areálu Emauz

Pražský Institut plánování a rozvoje (IPR) letos v září otevře Centrum architektury ve svém sídle v areálu Emauzy. Konat se v něm budou například výstavy nebo přednášky. „Kolaudace prostor by se měla uskutečnit v dubnu a přes léto tady IPR připraví kavárnu a knihovnu. Nyní probíhají dokončovací stavební práce, následovat bude instalace projekční a další audiovizuální techniky. Přes léto dojde ještě k přípravě kavárny," říká mluvčí IPR Marek Vácha.

V centru bude výstavní sál s velkoplošnou projekcí, studovna, kavárna, venkovní terasa a moderní přednáškový sál, kde se budou konat mimo jiné veřejné debaty, vystoupení tuzemských i zahraničních odborníků, workshopy nebo projekce.
Poprvé se do centra návštěvníci podívají již v květnu, budou mít možnost sem nahlédnout v rámci několika akcí. První z nich je festival Open House od 13. do 14. května, následně pak na diskuzích, přednáškách a filmových projekcích. Přes léto proběhne vyhodnocení testovacího režimu a příprava na ostrý start v září.
Na vytvoření centra dostal institut od města asi 14 milionů korun, za které upravuje vnitřní i venkovní prostor a nakupuje vybavení, zejména výstavní osvětlení, projektory nebo ozvučení.

Zpráva ČTK

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.