CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS: 33 bytových domů v Danubia parku u Bratislavy

CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS: 33 bytových domů v Danubia parku u Bratislavy

 
 
 
 

CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS: 33 bytových domů v Danubia parku u Bratislavy

CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS zvítězili v mezinárodní architektonicko urbanistické soutěži na 33 bytových domů nedaleko Bratislavy.Projekt si klade za cíl vytvořit kvalitní bydlení s přímým kontaktem vodní hladiny a zasazením nemalého objemu domu do lužního lesa v řečišti Dunaje. „Navrhli jsme pro každý objekt skupinu čtyř hmot které tvoří společné atrium a pobytové molo u vody. Výsledná kombinace dvou až tří podlažních objemů vytváří podmínky pro společenský život v rámci každého vila domu a současně dostatek soukromí v jednotlivých bytech. Nenavrhujeme soustavu anonymních bytů nýbrž MÍSTO s velkorysým výhledem na vodní hladinu a pobytovými plochami v polosoukromém prostoru“.

 

Vilový dům je navržen jako soustava čtyř na sebe kolmých hmot. Reaguje tak na měřítko území i vztah ke krajině lužního lesa. Proporčně uměřené objemy vymezují poloveřejné atrium. Pozice jednotlivých boxů je navržena tak, aby zaručovala přímý výhled na vodní hladinu z každého bytu v území.

Centrální prostor domu, venkovní atrium je jistý tip urbánní zahrady, mikrosvět sdílený několika rodinami. Má také funkci přírodní klimatizace. V letních měsících svou přirozenou vlhkostí přispívá ke zkvalitnění životního prostředí uvnitř bytů. Na atrium navazuje směrem k jezerní hladině společné molo pro přímý kontakt obyvatel vila domu s vodou.

Každý apartmán je vybaven venkovní terasou poskytující dostatečný výhled na krajinu kolem. V letních měsících je možné zcela otevřít prosklené stěny bytů, z obývacího pokoje se tak sezónně stávají velkorysé lodžie.

Typ Mezinárodní architektonická soutěž
Status První místo
Rok 2011
Místo Bratislava, Slovensko
Podlahová plocha 21 000 m2 (33x640m2)
Autor CHYBIK+KRISTOF ASSOCIATED ARCHITECTS
Ondřej Chybík, Michal Krištof, Josef Chybík, Milan Domkář, Martin Šafář, Pavel Steuer
Zahradní architektura Tomáš Babka
Vizualizace Miss3.cz

 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.