Dny pasivních domů 9. - 11. listopadu 2018

Dny pasivních domů 9. - 11. listopadu 2018

(7. 11. 2018) Již tento víkend bude otevřeno téměř 70 domů po celé ČR v rámci akce Dny pasivních domů 2018.

   
 
 
 
 

Dny pasivních domů 9. - 11. listopadu 2018

Chcete také otevřít svůj dům nebo s ním soutěžit?
Obyvatelé téměř 70 pasivních domů po celé ČR zvou zájemce na návštěvu k sobě domů. Poznejte je a zeptejte se jich, jak se jim bydlí v pasivních domech! Pokud bydlíte či jste postavili zelenou novostavbu, realizovali rekonstrukci v úsporném nebo pasivním standardu, můžete se přidat k akci otevření pasivních domů ve dnech 9.- 11. listopadu 2018. Můžete objekt také přihlásit do soutěže o Pasivní dům 2018.

Mapa otevřených domů
Najděte a navštivte otevřený pasivní dům ve vašem okolí!

Fotosoutěž pro každého návštěvníka

Společně s touto akcí Centrum pasivního domu (CPD) vyhlašuje i fotosoutěž na téma "Dny pasivních domů 2018". Přihlaste se do fotografické soutěže a můžete vyhrát chytrý telefon Xiaomi Redmi S2, chytré hodinky Garmin Forerunner 35 Optic nebo Power banku Mophie! Následně budou přihlášené fotky zveřejněny na Facebookovém a Instagramovém profilu CPD, kde proběhne hlasování fanoušků o nejhezčí z nich. 

Podívejte se a ptejte se
Bohatý doprovodný program s prohlídkami, ukázkami, přednáškami a osobními rozhovory s profesionály i majiteli pasivních staveb najdete na webových stránkách akce.

Zástupcům všech registrovaných domů bude poskytnuta čestná vstupenka na veletrh FOR PASIV.

Více na www.pasivnidomy.cz/dpd
___

Přihlaste své domy do soutěže PASIVNÍ DŮM 2018 – do 3. prosince!
Hledáme nejlepší moderní úsporné novostavby, poprvé i rekonstrukce

Čtvrtý ročník soutěžní přehlídky PASIVNÍ DŮM 2018 hledá, mapuje a oceňuje nejzajímavější úsporné domy na území ČR.  Letos poprvé jsou vytvořeny dvě kategorie - Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce. Do 3. prosince 2018 může zdarma každý přihlásit domy v pasivním či nulovém standardu, ale i další stavby s velmi nízkou energetickou náročností, u rekonstrukcí splňující požadavky programu Nová zelená úsporám. Novostavba i změna stavby musí splnit podmínku kolaudace v letech 2010 – 2018, energetickou třídu B a lepší.  Odborná porota hodnotí architekturu, konstrukční, technické, technologické řešení budovy a další parametry. Přihlášená budova bude automaticky zařazena do soutěže E.ON Energy Globe Award 2019.

Odměny vítězům
Odměnou vítězům je nejen prezentace jejich vize a práce, uznání odborníků a široké veřejnosti, ale i finanční ocenění, hodnotné věcné ceny do domu, víkendové pobyty v pasivním domě v Českém ráji, půjčení elektromobilu na víkend nebo mobil. Všichni soutěžící získají zlevněné vstupenky na veletrh FOR PASIV a VIP  kartu na celoroční vstup do areálu PVA.

Hlasování veřejnosti
Hlasování veřejnosti proběhne 17. prosince 2018 – 29. ledna 2019 na www.pasivni-dum.cz a hlasovat se bude ze všech přihlášených budov. Vyhlášení vítězů se uskuteční 7. února 2019, u příležitosti zahájení veletrhu FOR PASIV.

Vyhlašovatelem soutěže je Státní fond životního prostředí České republiky a společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu.

Podrobné podmínky přihlášení: www.pasivni-dum.cz.

tisková zprávaKomentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.