Dva nátěry na betonové podlahy v interiéru

Dva nátěry na betonové podlahy v interiéru

(17. 7. 2017) SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane a SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua

   
 
 
 
 

Dva nátěry na betonové podlahy v interiéru

Nově v síti Dům barev

Přiznaný beton se v moderním interiéru stává nezastupitelným prvkem a jsou místnosti, které se bez něj prakticky neobejdou. Ať už jde o podlahy v užitkových místnostech rodinných a bytových domů, jako jsou komory či sklepy, garáže, technické místnosti, dílny, ale také o průmyslové objekty jako sklady a výrobní haly – všude se betonové podlahy jeví jako nejpraktičtější řešení. I povrch betonu je však třeba zafixovat a ošetřit, aby takové zátěži odolal. Od července 2017 budou v síti specializovaných prodejen  Dům barev uvedeny do prodeje dva nové profesionální nátěry na betonové podlahy (SIGMAFLOOR 1K Alkyd-Urethane a SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua), které kombinují odolnost vůči mechanické i chemické zátěži s vynikající kryvostí a atraktivním finálním vzhledem.

SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua je dvousložkový epoxidový nátěr na vodní bázi pro betonové podlahy v interiéru se střední a vyšší zátěží. „Zatímco jednosložkový nátěr 1K Alkyd-Urethane je určen zejména do technických místností rodinných domů, dvojsložkový epoxidový nátěr 2K Epoxy Aqua je díky své vysoké mechanické a chemické odolnosti určený i pro nátěry v průmyslových objektech se střední zátěží (není vhodný pro pojezd těžkou manipulační technikou), dílnách, garážích, na vnitřních parkovištích apod. Je vhodný nejen pro novostavby, ale i renovace. Díky tomu, že odolává působení chemikálií, můžeme ho bez obav využít i na podlahy v potravinářských provozech. Navíc omezuje vznik stop po horkých pneumatikách,“ vypočítává přednosti tohoto nátěru Radek Kříž, technicko-obchodní zástupce společnosti PPG Deco Czech a.s. Podle klasifikace FeRFA splňuje tento nátěr třídu 2.

Podobně jako u jiných epoxidových nátěrů je třeba před aplikací složku A smíchat s tvrdidlem (složkou B) v poměru 1:1. Výslednou směs je třeba dobře rozmíchat a nechat odstát asi 20 minut. Pro první vrstvu pak barvu nařeďte ještě asi 20 % vody, druhou vrstvu nanášejte po 24 hodinách již neředěnou. Barvu SIGMAFLOOR 2K Epoxy Aqua je možné aplikovat válečkem, štětcem nebo stříkáním. „Protiskluzové vlastnosti nátěru na schodech či šikmých plochách můžete ještě zvýšit přidáním křemičitého nebo korundového písku,“ radí Radek Kříž z PPG a svůj tip doplňuje: „První vrstvu nechte vsáknout. Na druhou vrstvu okamžitě po nátěru nasypte písek. Po zaschnutí nadbytečný písek smeťte nebo vyluxujte. Pak aplikujte ještě třetí vrstvu.“ Povrch je možné začít opatrně používat s malou zátěží po 2 dnech.

Vybrané technické údaje:  
Vzhled suché vrstvy: hedvábně matný vzhled
Barevné odstíny: dle vzorkovnice RAL Classic
Vydatnost: 6–9 m² / l v jedné vrstvě v závislosti na savosti a hrubosti podkladu

podle podkladů prodejní sítě Dům barev

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.