Extenze Google Earth pro AutoCAD

Extenze Google Earth pro AutoCAD

 
 
 
 

Extenze Google Earth pro AutoCAD

Článek partnerských stránek Autodesk Clubu seznamuje s extenzí "Google Earth Extension", která vzešla z laboratoří Autodesk Labs. Jaké jsou aktuální možnosti spojení AutoCAD softwarů a známé aplikace od Googlu?

Aplikace Google Earth Extension umožňuje pomocí jednoduchého průvodce tři základní funkce:

1.  Publikovat 3D modely z AutoCADu nebo produktů založených na AutoCADu (Architecture, Civil 3D, Map 3D) přímo do aplikace Google Earth™ .

2. Naopak je možné importovat obrázky z Google Earth do AutoCADu.  

3. Z vybraného pohledu v Google Earth je možné navíc kromě obrázku importovat přímo výšková data do AutoCADu ve formě 3D sítě modelu okolního terénu.

Domovské stránky extenze v Autodesk Labs jsou zde.
Postup je popsán ve dvou dokumentech White paper zvlášť pro verze 2008-2010 a  pro verzi 2011.


Horní pohled v Google Earth
Pro snímání je nutné vždy nastavit horní pohled na zájmové území.
Importovaná síťBarevný snímek z Google Earth naložený na síť v AutoCADu
Postup pro práci v REVIT

Stručný návod pro Autodesk Revit je dostupný zde.

1. Spusťte Revit a otevřete Revit project file (.rvt).Umístěte dwg objekt do cílové vrsvty, nastavte umístění, velikost (scale factor).

2.  Aktivujte kartu Massing & Site,  volte "Toposurface". 3.  Vyberte "Create from Import--> Select Import Instance" a vyberte propojovaný .dwg soubor.4. To je výsledek v prostředí Revitu.

Upozornění: Extenze spolupracuje jen se starší verzí
Google Earth 5. Novější verze Google Earth 6 není podporována.  Propojení Google Earth a AutoCADu je realizováno pomocí rozhraní Microsoft Component Object Model (COM), které není dostupné ve verzi 6.
 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.