Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus

Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus

(27. 11. 2017) Ve volbách funkci děkana obhájil

 
 
 
 

Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus

Ve středu 22. listopadu 2017 byl patnáctičlenným Akademickým senátem Fakulty architektury ČVUT zvolen děkanem Fakulty architektury ČVUT v Praze prof. Ladislav Lábus, v čele FA ČVUT stojí od roku 2013.

Prof. Ing. arch. Ladislav Lábus, Hon. FAIA. byl jediným kandidátem na děkana, zvolen byl 12 hlasy pro, 3 členové Akademického senátu se zdrželi hlasování. Jeho nové čtyřleté funkční období začne 1. února 2018, kdy z rukou rektora ČVUT převezme jmenovací dekret.

„Tradiční postavení i aktuální pozice Fakulty architektury ČVUT, zažitá lokální i sílící mezinárodní prestiž pedagogických i tvůrčích výsledků školy, jsou dobrým stabilním základem pro další rozvoj naší fakulty, při kterém je však třeba neustále reagovat na nové podněty a podmínky dané dobou,“ uvádí prof. Lábus ve svém volebním programu.

Ve svém dalším působení ve funkci děkana největší tuzemské školy architektury se chce zaměřit mimo jiné na revizi a transformaci bakalářského studia programu Architektura a urbanismus, věnovat se akreditaci nových studijních programů a na půdě fakulty podporovat atmosféru spolupráce a respektu.

„Pro další vývoj bude důležité, jestli se nám ve stále složitějším světe, který nás obklopuje, podaří udržet odstup a nadhled umožňující celistvost a lidský rozměr našich postojů, nebo se v množství často protikladných a chaotických informací a požadavků i předpisů či hodnotících kritérií rozpustíme jako instantní architekti, designéři a pedagogové.“

Ladislav Lábus - životopis
Ladislav Lábus - volební program kandidáta na děkana

tisková zpráva


Komentáře ke článku

 
 
 
 

27. 11. 2017 15:22:20. Re: Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus. Jiří Kalvach

 
 
 
 

27. 11. 2017 15:22:20. Re: Fakultu architektury ČVUT dál povede Ladislav Lábus. Jiří Kalvach

  Připojuji gratulaci! Vést mají lidé se širokým rozhledem. (Kde? vernisáž knihy s Růženou Žertovou v Praze).
Ze stavební fakulty v Ostravě JK

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.