Fündc: NCC

Fündc: NCC

 
 
 
 

Fündc: NCC

NCC - (new cultural center) - nové kulturní centrum a pěší zóna na náměstí Padre Vallet je největším městským zásahem za posledních deset let v Pozuelo de Alarcón, v Madridu. Zásahem, kde se minulost a budoucnost prolíná ve vzájemné symbióze.
 

Místo: Pozuelo de Alarcón, Madrid, Španělsko
Architekt:
Fündc
Realizace: 2008-2010
Foto: archiv autorů, César Ga Guerra, Anna Pericas /Escofet
Odvážná a hranatá nová hala, složená z geometrických tvarů, objemů a konzolových kontrastů, se integruje do historické a šedé krajiny, která jej obklopuje. Vnitřní haly mají  flexibilní využití, mohou se přizpůsobit řadě kulturních programů, včetně výstav a představení. Budova je obklopena novou městskou krajinou -  20 000 m2 které tvoří dvě různé architektonické typologie: stará a nová. Obě v symbióze poskytují tradiční a transformovatelné prostory.


vnitřní haly


Některá z možných využití haly: jako auditorium nebo hlediště

Venkovní souvislá plocha vydlážděného chodníku, fontány a 'mega-květináče' - to je transformované původní konkrétní prostředí.
Nové dvoupodlažní garáže pod povrchem ve spolupráci s řadou podzemních komunikací a autobusovou zastávkou absorbují vliv aut nahoře. Garáž je schopna zvládnout automobilovou dopravu bez využití "horního náměstí", které tak zůstalo otevřené pro pěší a kola.
V květnících, která jsou pokračováním konstrukčních sloupů podzemních garáží, rostou středně velké a vysoké stromy. Vytváří zelená a vegetativní místa v oblasti, kde nemohou normálně růst.
"Tento zásah mění tradiční způsob chápání nových pěších zón v zastavěném městském prostředí, neboť nevybírá mezi chodci a auty, ale přijímá je oba, a přemisťuje je", říká autor projektu, architekt Cesar Garcia.

Axonometrie intervenční oblasti: spojení několika oblastí prostřednictvím nepřetržitého dlážděného koberce pro pěší s NCC v jeho středu. 'Mega-květníky' jsou umístěny v prvním podzemním podlaží.


 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Kultura

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.