Film a architektura

Film a architektura

(13. 9. 2017) Festival filmů o architektuře a urbanismu

   
 
 
 
 

Film a architektura

Poznejte světovou architekturu na filmovém plátně!

20. 9. REM (warm up festivalu Dne architektury)
29. 9. Built to last - Relics of Socialist Architecture (festival warm up 2)

30. 9. ˗̶  4. 10. Film a architektura 2017
Praha, Brno, Plzeň, Zlín a Nymburk

Jak vidí současného nejslavnějšího architekta Rema Koolhaase jeho syn a kdo je Bjarke Ingels z dánského ateliéru BIG? Jak se žije v revitalizovaném věžáku na pařížském předměstí a jaké školy staví Herman Hertzberger v Holandsku? Co se stane, když mezinárodní architektonickou soutěž, které se účastní nejprestižnější světová studia, natáčí tým dokumentaristů? Jaký byl architekt Le Corbusier a jak vypadá město, které projektoval v Indií? Kdo jsou nejslavnější fotografové architektury a které filmy baví a inspirují Adama Gebriana?

Přijďte to zjistit na šestý ročník festivalu Film a architektura, který se koná 30. 9. ˗̶  4. 10. 2017 v Praze, v Brně a ve vybraných regionech.

Jako festivalový warm up uvedeme v pražském prostoru CAMP Built to last - Relics of Socialist Architecture. Dokumentární projekt je sérií krátkých filmů o sovětské architektuře. Promítáme 29. 9. od 19.00 hodin. Vstup na dokument je zdarma.

Největším lákadlem šestého ročníku je dlouho očekávaný film REM o jednom z nejvýznamnějších architektů současnosti Removi Koolhaasovi, který natočil jeho syn Tomas. Na festivalu bude uveden v české premiéře v kině Světozor již 20.9. jako předzvěst Dne architektury a festivalu Film a architektura. Po filmu následuje skype rozhovor s jeho tvůrcem Tomasem Koolhaasem, který povede Adam Gebrian.  Dokument měl premiéru v září loňského roku na filmovém festivalu v Benátkách.
Vstupenky si můžete koupit zde.
Projekci filmu podpořilo Nizozemské velvyslanectví v Praze.

Další lahůdkou bude španělský film The Competition, který odhaluje zákulisí architektonické soutěže o stavbu muzea v Andoře a umožní pohled do prostředí nejslavnějších architektonických studií.
Rezervujte si místa zde
Z inspirace Adama Gebriana si určitě nenechte ujít také film Big Time, jenž představuje dánskou kancelář mezinárodního významu Bjarke Ingels Group. Ta mimo jiné také zpracovala návrh Národní knihovny pro Prahu.
Kupte si vstupenky včas zde
Hlavním partnerem filmu je SIPRAL a. s.

Nejobsáhlejší sekce festivalu bude věnována fotografům architektury. Představí se biografické filmy o fotografech Juliu Shulmanovi, Lucienu Herve, Andreasi Gurském nebo o manželech Becherových. V rámci sekce Archi.Kult, která zahrnuje pozoruhodná díla z dějin kinematografie proslavená také svým architektonickým a scénickým pojetím, bude uvedena legendární Kubrickova 2001: Vesmírná odyssea. 

Kompletní program festivalu najdete na webových stránkách www.filmarchitektura.cz

Filmový festival naváže na DEN ARCHITEKTURY 2017, který se uskuteční 30.9. a 1.10. v 67 městech po celé České republice. Nenechte si ujít komentované procházky po zajímavých místech. Tentokrát na téma VODA, LIDÉ, MĚSTO.
Kompletní program festivalu, který je pro návštěvníky zdarma, najdete na www.denarchitektury.cz

Říjnový program doplní přednáška německého architekta Thomase Burlona z jedné z nejprogresivnějších kanceláří současné doby Brandlhuber+ a portugalského studia Spaceworkers®, ta se uskuteční v pražském kině Světozor 5. 10. 2017.
Více informací najdete na www.kruh.info

WEB Film a architektura
Facebook

pořádá: Kruh z. s. 
spolupořádá: Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Goethe Institut (Shared Cities: Creative Momentum), Kino 35, Kino Světozor, My Street Films CZ, Prague Gallery
regiony: 4AM / Fórum pro architekturu a média, aArchitektura spolek, DEPO2015, Galerie JII, galerie KABINETT, Nymburské kulturní centrum, Pěstuj Prostor, Vila Tugendhat, Živý Zlín

podle podkladů pořadatele


Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.