Harfa Park ve Vysočanech

Harfa Park ve Vysočanech

 
 
 
 

Harfa Park ve Vysočanech

FINEP zkolaudoval čtvrtou etapu největšího rezidenčního projektu v České republice, Harfa Park ve Vysočanech.
Autorem projektu je atelier ABM architekti.


Praha, 21. září 2011
Za pouhých 16 měsíců od položení základního kamene zkolaudovala společnost FINEP další etapu projektu Nová Harfa ve Vysočanech. Čtvrtou etapu, nazvanou Harfa Park, představují tři rezidenční domy s uzavřeným vnitroblokem. Z celkového množství 101 nových bytů je již přes 90 % prodáno. Čtvrtou etapou ale projekt Nová Harfa nekončí, FINEP v těchto dnech zahajuje výstavbu v pořadí páté etapy.
„Bytový projekt Nová Harfa je charakteristický svou členitostí, každý z bytů disponuje balkonem, terasou nebo předzahrádkou. Výstavba tak zdánlivě připomíná pařížské rezidenční bulváry. Přestože jsme u čtvrté a páté etapy vsadili na domy s nižším počtem bytů, jejich členitost a různé dispozice jsme zachovali. Zákazník si tak může zvolit řadový dům s předzahrádkou, nebo mezonetový byt s velkorysou terasou či malometrážní byty jako startovací bydlení,“ říká Michal Kocián, předseda představenstva FINEP Holding, SE.

Pátá etapa projektu Nová Harfa představuje jeden dům, který je členěn do tří částí. Termín dokončení výstavby je naplánován na léto 2013. V domě jsou k dispozici byty o velikosti 1+kk (38m2) až 4+kk (119m2). Ceny bytů začínají již na 40.600 Kč za m2 bez DPH. Za návrhem projektu Nová Harfa a Harfa Park stojí ateliér ABM architekti.

FINEP byla první společnost, která v roce 2004 začala stavět na místě bývalé spalovny a změnila nevzhlednou průmyslovou zónu na příjemné místo k bydlení. „Jsem rád, že lokalita Nová Harfa se těší stálé oblibě a její rozvoj tak může pokračovat. Díky těmto úspěšným projektům Praha 9 postupně mění svojí industriální tvář a stává se vyhledávanou rezidenční lokalitou. Občanům můžeme nabídnout dobré dopravní spojení do centra i za hranice Prahy,“ říká Jan Jarolím, starosta Prahy 9.
 

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Bytové domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.