Hospoda U hada

Hospoda U hada

Vítkova 2, Praha 8

(29. 9. 2017) Galerie VI PER Vás srdečně zve na workshop a zahájení projektu Hospoda U hada.

 
 
 
 

Hospoda U hada

1.–31. 10. 2017
Vernisáž 1. 10. 2017, 19:00


Hospoda U hada je výstavní projekt architektů ze studia MAK! Téma je zamyšlením nad postupnou proměnou městských čtvrtí jako je Karlín a připomínkou tradičních místních podniků, lokálů a výčepů, které odtud rychle mizejí. V říjnu se tak galerie promění na lokální hospodu, dočasný komunitní prostor pro setkávání místních i přespolních. Pivo, limo, utopenci, mariáš, šipky, fotbálek a každodenní program – besedy, koncerty, divadlo, čtení, výstavy, debaty, přednášky, promítání, každou neděli sousedská hostina, kam můžete přinést i vlastní kulinářské dobroty na společný stůl. Poslední zářijový týden se zájemci mohou budování lokálu přímo zúčastnit formou workshopu s architekty.

Scházení se a vysedávání po hospodách u nás po staletí patří k běžné součásti života a představuje výrazný společenský fenomén. V hospodách se utvářelo veřejné mínění, řešila politika, vznikal zde odboj, kvetla tu kultura. V posledních letech se u nás hospodské prostředí poměrně rychle mění. Místa, kam si lidé chodí porozprávět, sdělit svůj názor či naslouchat, se začala výrazně diferencovat – podle ceny, generace či sociálního postavení. Tradiční štamgast a jeho lokální podnik jsou dnes často brány s jistou mírou opovržení a nepatřičnosti. Mizení klasických hospod z městských čtvrtí a periferií jde ruku v ruce s dramatickými proměnami, kterými v poslední době řada míst – a Karlín není výjimkou – prochází. Kvalitní zástavba a s ní související kvalita života, dobrá vzdálenost i dostupnost do centra, udržovaný veřejný prostor, volné stavební parcely, to vše vytváří tlak na cenu nemovitostí i pozemků. A v tomto prostředí nemá dnes klasická hospoda mnoho šancí, jak s pivem za dostupnou cenu přežít.

Hospoda bude otevřena denně 17–22 hodin během celého října 2017. 
Veřejný workshop výroby hospody proběhne od 28. 9. do 1. 10. 2017.
Pro info o programu klikněte ZDE.


MAK! – Mobilní architektonická kancelář je název projektu architektů Kateřiny Vídenové a Adama Wlazela. Svými nápady a aktivitami se vždy bezprostředně dotýkají aktuálních možností urbánního života. Spoluzaložili uskupení Letná sobě!, jehož činnost strhla lavinu občanských „sobě!“ iniciativ po celé republice. V roce 2013 se rozhodli vydat s karavanem na venkov, aby tak prozkoumali situaci současné české vesnice a pokusili se spolupracovat s místními obyvateli. V roce 2016 tak s karavanem doputovali až do Skotska.
http://m-a-k.eu/

vipergallery.org
info@vipergallery.org

Podle podkladů pořadatele

 
 
 
 
50.0897410
14.4463600
Hospoda U hada

Hospoda U hada
Vítkova 2
Praha 8

Komentáře ke článku

 
 
 
 

29. 9. 2017 15:14:10. Re: Hospoda U hada. Jiří Kalvach
2. 10. 2017 13:01:43. Re: Re: Hospoda U hada. Redakce

 
 
 
 

29. 9. 2017 15:14:10. Re: Hospoda U hada. Jiří Kalvach

  Dobrý počin, podívám se 4.10. odpoledne po 17. hodině. Ale autor člínku by měl dát pozor na češtinu. Hospody a pivnice nemizejí! Nýbrž MIZÍ ! Hezký podvečer z Ostravy.

2. 10. 2017 13:01:43. Re: Re: Hospoda U hada. Redakce

  Povolené jsou oba tvary – mizí i mizejí:
http://prirucka.ujc.cas.cz/?slovo=mizej%C3%AD

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.