Hravý architekt

Hravý architekt

 
 
 
 

Hravý architekt

Od minulého pondělí je v Jiřském paláci na Pražském hradě k vidění sedmý ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu Architecture week, ten potrvá až do 20. října. Letos organizátoři myslí i na děti, připravili pro ně bohatý program.
Součástí festivalu je i nový celorepublikový výtvarný projekt Hravý architekt. Dne 24. 9. proběhlo první setkání. Setkání s dalšími školami, které se projektu účastní proběhne na Pražském hradě, v Jiřském klášteře dnes 1. 10., a  ve dnech 8. 10. a 15. 10.Ten pomáhá přiblížit dětem z 3. a 4. tříd základních škol zábavnou formou historickou architekturu a památky jejich města.  Děti tak měly za úkol ztvárnit zajímavé památky dle jejich výběru, ty nejlepší jsou pak představeny v samostatné expozici na výstavě v Jiřském paláci.  Této akce se zúčastnilo více než 600 dětí 20 základních škol z 20 měst celé České republiky.

Děti, jejichž práce jsou k vidění, si také mohou užít jeden den na Pražském hradě. V rámci jejich návštěvy se konají i workshopy. „Pokoušíme se zasít do dětí semínko povědomí o architektuře. Ony vědí, že existuje a my jim chceme ukázat, že je architektura dobrá i špatná, že se musí vymýšlet a že to není práce pro nějaké nadlidi, ale že to je práce třeba pro ně,“ uvedl k projektu ředitel Národního památkového ústavu pro Prahu Ondřej Šefců, který s dětmi workshopy realizuje.

Pro děti byly připraveny dárečky a prohlídka výstavy Příběh Pražského hradu s výkladem českého architekta, historika architektury, odborného publicisty a vysokoškolského pedagoga Zdeňka Lukeše.

Navíc organizátoři myslí i na rodiče, kteří na výstavu Architecture  weeku zamíří s i dětmi,  a připravili pro ně speciální program.

Jsou zde totiž vystaveny série významných světových staveb z kolekce LEGO, které jsou pro děti  tak trochu  inspirací. Z kostek si pak děti mohou zkusit postavit svoje stavby, a tak zatímco si rodiče prohlédnou výstavu Architecture weeeku, jejich dětí se zabaví u stavebnic a ještě něco nového se přiučí.

„Přáli bychom si z Hravého architekta založit novou tradici každoročních setkání dětí na Pražském hradě. Navíc chceme tento projekt rozvíjet do mezinárodního kontextu, a tak každý ročník bude mít vlastní téma,“ prozradil ředitel  festivalu Petr Ivanov.
tisková zpráva
 

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.