Interiér a vestavba zázemí restaurantu Magická Zahrada

Interiér a vestavba zázemí restaurantu Magická Zahrada

 
 
 
 

Interiér a vestavba zázemí restaurantu Magická Zahrada

Fotogalerie ke článku (10)

1 NP

1 NP

2 NP

2 NP

Celá fotogalerie (10)

Adresa: Národní 6, Praha 1
Investor: POKER — AV, s. r. o.
Architekt — autor: Michal Kuzemenský, David Macháček
Spolupráce: Adam Weczerek, Pavel Táborský
Projektant: kancelář Kuzemenský a spol.
Dodavatel:
Stavební část: Buchtela — Eco — color
Truhlářská část — vestavba: Truhlářství Horyna — Horynová
Nábytek: Truhlářství Kubík Boguslaw
Projekt pro SP: duben 2002
Realizace: červenec 2002
Odbytová plocha: 386 m2
Plocha zázemí: 197 m2
Celková podlažní plocha: 583 m2
Počet míst uvnitř: 148
Počet míst venku: 48
Počet míst celkem: 196

NÁKLADY
Stavební úpravy + interiér, bez kuchyňské technologie: 6 mil. Kč

ZADÁNÍ
Do dvoupodlažního prázdného prostoru univerzálně připraveného k pronájmu kanceláří vestavět restauraci s odpovídajícím zázemím. Prostor se nachází v budově bývalé „Nové scény ND“, v přízemí a v prvním patře.

OBJEKT V OBJEKTU
Do prázdného dvoupodlažního akvaria byl vsunut nový samostatně se tvářící objekt dřevěné duté krabice. Jakési prázdné dřevěné šasi, kostra, obal, jehož náplní se stává děj uvnitř něj. Lidé. Jídlo. Původní objekt ponechán bez úprav. Žulové obklady. Sádrové podhledy. Žulové dlažby. Hnědý eloxovavý hliník. Původní bílé sádrové podhledy natřeny ostře červenou patinovanou malbou.
Vložená krabice, průhledná ve směru původní průhlednosti objektu, dělená pravidelně dřevěnými žiletkami. Žiletky přejímají rastr stávajících sloupů. Dutá krabice i vnitřní dělicí žiletky jsou z desek dýhovaných pařenou olší. Natíráno polyuretanem. Podlaha a střecha krabice jsou ze smrkových prken. Schodiště a lemování krabice je z bukového lepeného profilu. Nenatíráno — pouze olejováno. Dřevo dýchá, přirozená patina.
V žiletkách zapuštěna hliníková krabicová světla, vždy u každé desky stolu. Pravidelný rastr zapuštěných světel a stolů. Deux ex machina. Další kulaté pochůzí reflektory v dlouhé řadě v podlaze. Ranvej. Světla v prvním patře, originál navržený pro Magickou zahradu před několika lety, se stal součástí corporate identity firmy. Jsou montována z gumových hraček pro psy a hadic od sprchy. Punk.
Stoly jsou navržené speciálně pro tento prostor, připomínají školní lavice. Nějaké japonské školní lavice. Kombinace dřeva a oranžového umakartu. Židle jsou vybrané a koupené typovky z ohýbané překližky. Ostatní funkčně nutný nábytek — navrhovaný a vyráběný. Co nejjednodušeji. Nenápadně. Nově vestavěno kompletní zázemí restaurantu, kuchyně, WC. Sádrokarton, instalace, obklady, výmalba. Funkčně, podle nových norem, co nejekonomičtěji.

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Komerční stavby

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.