Johan Sundberg Arkitektur: Vila "beruška"

Johan Sundberg Arkitektur: Vila "beruška"

 
 
 
 

Johan Sundberg Arkitektur: Vila "beruška"

Vila "Beruška" leží u Baltu na jižním švédském pobřeží v regionu Skåne (Scania) v obci Beddingestrand. Je postavena na nyní zvýšeném břehu. Umístění funguje jako regál, v němž je možné si v bezpečí vychutnat výhledy na oceán a přímořskou přírodu.Slunéčko sedmitečné
Místo: NyckelpigevaÌ?gen, Beddingestrand, Švédsko
Hlavní architekt: Johan Sundberg
Statika: Anders Sandgren, RamboÌ?ll MalmoÌ?
Klient: Lennerovi
Stavitel: Staffan Persson, Sawi Byggnads AB
Realizace: 2010
Foto: Kasper Dudzik, archív autorů


Tvarem dům podtrhuje souvislost s přírodou: dvě křídla v mírném úhlu vůči sobě rámují výhledy a chrání před nápory větru i před přímými pohledy ze sousedních domů. Terasa podél celého obvodu prosklené fasády je chráněna přečnívající střechou. Tloušťka markýzy se směrem vzhůru zužuje, takže z interiéru se střecha jeví jako takřka nevidilená.
Exteriér je obložen prkny ze sibiřského modřínu, stěny fasády se těsně dotýkají zinkové střechy antracitové barvy. Dřevěný rám konstrukce podpírají skryté ocelové nosníky překlenující velké rozpětí otvorů. Lichoběžníkové ocelové plechy s izolačními deskami chrání materiál před účinky slaného mořského vzduchu. Zasklení v aluminiových rámech má protikorozní úpravu na ochranu proti větrům a stěny pod obkladem z prken jsou také chráněny.
situace


 

Přízemí 1. vstup 2. kuchyně 3. koupelna 4. pracovna 5. ložnice majitelů 6. ložnice 7. obývací pokoj 8. jídelní kout 9. prádelna 10. galerie 11. patio Přízemí
1. vstup
2. kuchyně
3. koupelna
4. pracovna
5. ložnice majitelů
6. ložnice
7. obývací pokoj
8. jídelní kout
9. prádelna
10. galerie
11. patio


řezZákladní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Rodinné domy

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.