Křest knihy Praha nepostavená

Křest knihy Praha nepostavená

(12. 1. 2018) Křest knihy se uskuteční 18. ledna 2018 v kavárně kina Ponrepo

 
 
 
 

Křest knihy Praha nepostavená

Přelom století, a zejména následné období Československé republiky, přinesly řadu nových urbanistických vizí. Po letech vídeňského vlivu se najednou naskytla možnost pokusit se učinit z Prahy moderní velkoměsto a uplatnit tak i dlouho potlačované emancipční ambice českého národa.
Pořádalo se množství soutěží na řešení budov i celých území, které měly významně ovlivnit obraz města. Velká většina z navrhovaných projektů se realizace nedočkala, a tak mnohé vizionářské obrazy pražských ulic a prostranství zůstaly pouze na papíře.
Právě tyto neuskutečněné projekty, do kterých architekti a urbanisté promítali své představy o Praze jako sebevědomé metropoli nové doby, jsou tématem knihy Praha nepostavená.

Křest se uskuteční ve čtvrtek 18. 1. 2018 od 18:00 v kavárně kina Ponrepo (Bartolomějská 11, Praha 1).
Spolupořádá jej FA ČVUT a Nakladatelství ČVUT, které knihu vydalo.
Kniha bude na místě k zakoupení.


Praha nepostavená.
Vltavské břehy jako urbanistické téma moderní metropole

Brůhová Klára
ČVUT v Praze 2017
brožovaná, 343 str.
ISBN 9788001061558
Obsah

Knihu lze zakoupit např. ZDE.
Akce na Facebooku

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2018 Business Media CZ, s. r. o.