Knižní fond k tematice šetrných budov v NTK se rozrůstá o další tituly

Knižní fond k tematice šetrných budov v NTK se rozrůstá o další tituly

(8. 2. 2017) K 35 knihám z roku 2015 přibylo dalších 33 titulů.

 
 
 
 

Knižní fond k tematice šetrných budov v NTK se rozrůstá o další tituly

Specializovaný veřejně přístupný fond odborné literatury v oblasti šetrného stavebnictví, který od roku 2015 ve vzájemné spolupráci vytvářejí Česká rada pro šetrné budovy a Národní technická knihovna, se nyní téměř zdvojnásobil. K 35 knihám z roku 2015 přibylo dalších 33 titulů v hodnotě téměř 100 000 korun, které se věnují tematice šetrné výstavby z nejrůznějších úhlů pohledu. Mohou se tak stát cennou inspirací i zdrojem informací pro architekty, investory, developery, studenty příslušných oborů i širokou veřejnost.

Ředitel Národní technické knihovny Martin Svoboda doplňuje: „Odborné publikace z oblasti šetrného stavebnictví naleznou zájemci v naší energeticky šetrné budově na řadě míst tak, jak odpovídá jejich tématu: architektura, energetika, stavební inženýrství, stavební materiály a další. Na rozdíl od původní představy kompaktní sbírky na téma šetrného stavebnictví osloví takto uspořádané publikace i řadu těch, kdo původně toto téma nehledali. Těší nás, že tak NTK může přispět k šíření povědomí o potřebě stavět i v České republice ekologicky."

Co si přečíst z fondu knih o šetrném stavebnictví v NTK?
 „Velkou pomůckou pro každého, kdo se zabývá energetickou úsporností, je kniha kolektivu španělských autorů Comfort Control in Buildings. Ta komplexně analyzuje řízení kontroly uvnitř budov – design, vývoj a zavádění řady nejmodernějších kontrolních systémů, které slouží k pohodlí a komfortu uživatelů (např. přísunu čerstvého vzduchu či tepelné pohody) a zároveň minimalizují spotřebu energie. Text je velmi dobře srozumitelný i díky mnoha ilustracím a tabulkám,“ doporučuje Jaroslav Žlábek ze Schneider Electric CZ. „Studenti architektury v tomto specializovaném fondu mimo jiné najdou opravdovou bibli architektury šetrných budov – Sun, Wind & Light od dvojice amerických autorů Marka DeKaye a G. Z. Browna. Kniha ukazuje zcela praktické přemýšlení o tvaru, zónování a fasádě budov, vede architekty k pochopení využití síly přirozeného klimatu: slunce pro vytápění, větru pro chlazení či denního světla pro přirozené osvětlení,“ uvádí Petr Vogel ze společnosti EkoWATT CZ. Výše uvedených celkem 33 titulů, zakoupených ve druhé vlně akvizic projektu Šetrné budovy v NTK, ještě doplní další dvě zajímavé knihy, zajištěné společností ELAN Interior: první z nich s názvem New Work Spaces se zaměřuje na moderní trendy v pracovním prostředí. Druhá – The Backbone of the Office – se v rámci tematiky zdravého prostředí v kanceláři zaměřuje na problematiku ergonomie sezení.

Do roku 2020 plánuje Česká rada pro šetrné budovy ve spolupráci s Národní technickou knihovnou a partnery fond odborné literatury postupně rozšířit až na 200 publikací. Knihy si lze na místě prostudovat či bezplatně zapůjčit za podmínek běžného knihovního řádu kdykoli v otevírací době NTK.

Více o fondu odborné literatury zaměřený na oblast šetrného stavebnictví najdete zde.
tisková zpráva, Stavbaweb

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.