Komplex, kde mají být Kaplického projekty, se začne stavět letos

Komplex, kde mají být Kaplického projekty, se začne stavět letos

 
 
 
 

Komplex, kde mají být Kaplického projekty, se začne stavět letos

Hlavní architektkou projektu Konopiště Resort je Markéta Veselá.

Projekt rezidenční čtvrti Konopiště Resort, jehož součástí budou i dvě stavby podle návrhu zesnulého architekta Jana Kaplického, se začne stavět ještě letos. Novinářům to dnes řekla ředitelka developerské společnosti Resort Living Martina Hollasová. Stavby podle Kaplického návrhu budou vystavěny ale až v poslední fázi projektu. Kdy konkrétně to bude, nechtěla Hollasová zveřejnit. Uvést nechtěla ani cenu celého projektu nebo jednotlivých staveb.

Rozsáhlá výstavba, která zahrnuje více než 100 000 metrů čtverečních, má vzniknout v blízkosti současné osady u Jarkovického rybníka v Konopišti. "Lokalita je rovněž blízko zámku Konopiště. Projekt vyroste podél komunikace na Slapy, asi pět kilometrů odtud bude napojení na dálnici D3," uvedla Hollasová.

Zastavěno má být 15 000 metrů čtverečních, na kterých mají vyrůst dva domy s celkem 80 apartmány, 15 rodinných domů a 21 vil. Projekt je rozdělen na tři etapy, v první z nich bude postaveno 48 apartmánů, čtyři rodinné domy a čtyři vily. "Letos chceme začít stavět. S místní samosprávou se nám podařilo domluvit na změně územního plánu, nyní budeme žádat o stavební povolení," řekla Hollasová.

Hlavní architektkou je Markéta Veselá, která ke spolupráci přizvala dalších deset autorů, mezi nimi i Kaplického. Jednotlivé vily ponesou jména architektů, kteří je navrhli. Zájemci si tak budou moci koupit vilu Kaplický, Stempel, Sládeček, Palaščák nebo Eichler. V jednom z domů budou také jesle a školka, v dalším portýr s 24hodinovou asistenční službou.

Kaplický pro projekt navrhl rovněž klub Volavka, pojmenovaný podle volavek popelavých, které hnízdí u přilehlého rybníka. V klubu najdou návštěvníci kavárnu s otevřeným krbem, wellness centrum, rychlé občerstvení, vinotéku a prodejnu s tabákem a novinami. Prosklené stěny nabídnou výhled do okolí.

Podle Hollasové nebude s realizací Kaplického návrhů problém. "Projekt klubu Volavka byl dokončen v říjnu, projekt vily potom v prosinci," uvedla ředitelka. Dodala, že s architektonickým studiem Future Systems, které Kaplický založil, jednají, další schůzka je naplánována na začátek března.

Hollasová uvedla, že o bydlení v navržených domech je už nyní zájem. Přestože nechtěla uvést, za kolik se budou domy prodávat, tvrdí, že projekt nebude pouze pro bohaté. "Ceny nejsou nedosažitelné. Myslím, že dosahujeme rozumné cenové úrovně srovnatelné s podobným bydlením v Praze," konstatovala Hollasová. Vilu Kaplický společnost zatím neprodává, neposkytuje ani její vizualizace.

Projekt bude realizován ve spolupráci se společností Develon s.r.o., financovat jej bude irský investiční fond Quinlan Private.

Souhrnné informace o projektu Konopiště Resort:
- architekti, kteří se na projektu podíleli:
Michal Kunc, Ján Stempel, Svatopluk Sládeček, Zdeněk a Eva Eichlerovi, Lucie Kavánová, Michal Palaščák, Stano Bachleda, Markéta Veselá, Zdeněk Fránek, Jan Kaplický a Radek Lampa
- rozloha více než 100 000 metrů čtverečních
- z toho zastavěná plocha 15 000 metrů čtverečních
- počet plánovaných domů:
dva apartmánové domy, 15 rodinných domů, 21 vil a jeden klub
- kdy se začne stavě:
letos, developer odhaduje, že stavební povolení by mohlo být vydáno do léta

- co navrhl Jan Kaplický:
- klub Volavka - jeho součástí bude kavárna s otevřeným krbem, wellness centrum, rychlé občerstvení, vinotéka a prodejna s tabákem a novinami. Klub bude mít kruhový půdorys, prosklené stěny, terasy a modrou střechu, která některým lidem připomíná baret "rádiovku"
- vila Kaplický, její návrh developer zatím nechce zveřejnit, podle nákresů vypadá, že bude mít rovněž kruhový půdorys

Zdroj: Zpráva ČTK - Resort Living, 4.9.2009

Doplněno Stavbaweb:
Video, vizualizace jednotlivých návrhů vil a bytových domů i klubu Volavka naleznete zde.
Projekt Klubu Volavka představil DesignMagazin.cz zde.

Související články:

Kaplického projekt pro Konopiště bude představen v únoru

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.