Krnáčová: Stavební předpisy získají notifikaci EK do konce února

Krnáčová: Stavební předpisy získají notifikaci EK do konce února

(21. 1. 2016) Proces schválení postupuje bez problémů. V účinnost mají vejít letos.

 
 
 
 

Krnáčová: Stavební předpisy získají notifikaci EK do konce února

(ČTK) - Pražské stavební předpisy, které několik měsíců provází spory a bouřlivé diskuse, by do konce února měly získat notifikaci Evropské komise. Na Žofínském fóru k rozvoji metropole pořádaném dne 20. ledna 2016 to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Proces schválení komisí podle ní postupuje bez problémů. V účinnost mají vejít letos.

Praha má vlastní stavební předpisy jako jediné město v zemi už více než 100 let. Předpisy jsou prováděcím ke stavebnímu zákonu a řídí se jimi výstavba ve městě. Na konci roku 2014 a v loňském roce se nové předpisy připravené tehdejším primátorem Tomáše Hudečkem staly politickým tématem, nad kterým se přela i pražská koalice.

Účinnost materiálu nakonec kvůli výtkám vloni v lednu na 15 měsíců pozastavilo ministerstvo pro místní rozvoj. Radní po kompetenčním sporu mezi primátorkou a jejím tehdejším náměstkem Matějem Stropnickým (SZ/Trojkoalice) nakonec v říjnu schválili nové znění předpisů a poslali jej k připomínkování ministerstvu a následně ke schválení Evropské komusi.

Diskusi kolem předpisů vyvolala billboardová lobby, která nesouhlasila s regulací reklamy, kterou původní předpisy přinášely. Podle České komory autorizovaných inženýrů a techniků (ČKAIT) metropole vlastní předpisy nepotřebuje. Stačí jí kvalitní celostátní norma s modifikací pro památkově chráněné objekty. Developeři oponují, že neexistence vlastních předpisů výstavbu zkomplikuje.

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.